Balık ölümlerinin nedeni anlaşıldı"Biz gereken çalışmaları yapıyoruz"

25.08.2008 15:05İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kağıthane Deresi'nde meydana gelen balık ölümlerine, civardaki fabrikalardan geceleri gizlice boşaltılan atıklardın neden olduğunu söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Beyoğlu Cemal Kamacı Spor Salonu'nda düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni'nden sonra gazetecilerin Kağıthane Deresi'nde meydana gelen balık ölümlerine ilişkin sorularını yanıtlayan Topbaş, konuyla ilgili araştırmanın devam ettiğini belirtti.
Topbaş, "Arkadaşlarımız konuyla ilgili olarak araştırmalar yapıyor ve çalışma devam ediyor. Maalesef bazı noktalarda, gizli olarak halen geceleri arıtmaları devre dışı bırakarak, bir takım deşarzlar yapıyorlar. Bu ahlaki değil. Çevre kirliliği, hava kirliliğin faturalarının ne kadar ağır olduğunu -bakın su sıkıntıları başlıyor- görüyoruz. İşletmelerin günü birlik ticari menfaati doğadan çok şey yok ediyor. İSKİ, bu konudaki ihbarlara her zaman açık. Vatandaşlarımız bizi mutlaka bilgilendirsinler. Biz gereken çalışmaları yapıyoruz" diye konuştu.

İHA