80 sayısının çözülmezliği VİDEODomates görenleri şok etti...

25.08.2008 11:40Antalya'nın Alanya ilçesinde bir domatesin üstünde 80 rakamı ve 8 rakamının içinde Allah yazısı görenlerin hayret içinde bıraktı.
Alanya'da Vezir Kurt adlı pazarcı kasadaki domatesleri tezgaha dizerken üstünde 80 rakamı bulunan bir domatesin olduğunu fark etti. Domatesi gördüğünde çok olduğunu söyleyen Vezir Kurt, "Domatesi daha yakından incelediğimde 8 rakamını üstünde Allah yazısını fark ettim. 80 rakamının içinde ise nazar boncuğu gibi şekil vardı. Hemen domatesi aldım ve evde buzdolabında sakladım" dedi.
Domatesi buzdolabında himaye eden Vezir Kurt, cep telefonuna fotoğrafını çekti. Domates üzerinde Allah yazısı olduğunu duyan bir çok vatandaş pazarcının tezgahının başına birikti. Bazı vatandaşlar inanırken bazıları ise inanmadı. Bunun üzerine Vezir Kurt evinin arayarak kızından domatesi buzdolabından alarak gelmesini istedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Üzerinde 80 karamı ve Allah yazısı bulunan domatesin geleceğini duyan vatandaşlar bir anda Vezir Kurt'un tezgahının başına geldi.
Domatesin gelmesi ile birlikte vatandaşlar Allah yazısını görmek için adete birbirleri ile yarıştı. Domates vatandaşların şaşkın bakışları altında elden ele dolaştı. Bir çok kişi bunu ilahi adalet olduğunu söyleyerek, "Bu Allah'ın bir mesajı. İbret alınması gerekir" dedi.
Bazı vatandaşlar ise Allah ismi yazılı olup olmadığı hakkında şüpheye düştü. Bunun üzerine yakında bulunan bir camii imamı olay yerine çağrıldı. İmam Allah yazısına benzediğini ancak bu yazıya Allah demenin caiz olmadığını ileri sürdü. Pazara gelen bir çok vatandaş ise cep telefonlarını çıkartarak domatesin görüntüsünü çektiler. Vezir Kurt, domatesi bulduğu günden bu tarafa işlerini açıldığını söyleyerek, "Domatesi gördüğümde hemen evde buzdolabında sakladım. 2 haftadır buzdolabında duruyor ve hala hiç çürüme olmadı" dedi.

İHA