haberturk

Adana'da eşiyle yürüyüşe çıktıklarında kamyonetin çarpması sonucu ağır yaralanan, ameliyatla 7 aylık kızını dünyaya getiren, bir haftadır yoğun bakımda olan genç kadın kurtarılamadı.
Edinilen bilgiye göre, Kozan ilçesinde, ilk çocuğuna hamile olan Çiğdem Bozdöllü (23), akşam saatlerinde eşi Adem (29) ile yürüyüşe çıktı.
Ağlıboğaz Caddesi'ndeki evlerine dönerken yolun karşısına geçmeye çalışan Çiğdem Bozdöllü'ye kamyonet çarptı.
Ağır yaralanan genç kadın, Kozan'da yapılan ilk müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.
Tetkik sonucu, genç kadının karnındaki 7 aylık bebeğe yeterli oksijen gitmediğini belirlendi.
Yaklaşık bir saat süren operasyon sonucu, kız bebek, sezaryenle alındı.
Henüz isim verilmeyen bebeğin 1 kilo 680 gram ağırlığında olduğu, kuvözde yaşam mücadelesi verdiği bildirildi.
Bir hafta yoğun bakım servisinde tedavi gören anne Çiğdem Bozdöllü ise kurtarılamadı.
ÇÜ Tıp Fakültesi Neonatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nejat Narlı, yaptığı açıklamada, bebeğin solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdürdüğünü söyledi.
Narlı, erken doğum ve kazaya bağlı olarak hipoksi (vücutta oksijen oranının azalması) sorunu yaşayan bebeğin durumunun kritik olduğunu, buna karşın beyin ödem tablosunun iyiye gittiğini belirtti.
Hastane olarak gerekli tüm çabayı gösterdiklerini ifade eden Narlı, ''Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu bebeğin aile için çok önemli olduğunu anlıyoruz. Baba eşini kaybetti. Kızını kaybetmemesi için tedaviyi en iyi şekilde sürdürüyoruz. Bebek, 24 saat gözetimimiz altında'' dedi.
Adem Bozdöllü ise eşinin ölümüyle adeta yıkıldıklarını, hala olayın şokunu üzerinden atamadığını belirterek, ''Eşimin isteğiyle yürüyüşe çıkmıştık. Bir anda karşıya geçerken kaza oldu. Nasıl olduğunu hatırlayamıyorum bile. Onu kaybettiğim için üzgünüm. Şimdi tüm dualarım kızımla. Onun yaşatılması üzüntümüzü bir parça hafifletti'' diye konuştu.