Resmi büyütmek için tıklayın

Sivas'ta Yaşayan 56 Yaşındaki Fikret Kaya, 40 Yıl Boyunca Kalbindeki Kurşunla Yaşadı.

Sivas'ta yaşayan 56 yaşındaki Fikret Kaya, 40 yıl boyunca kalbindeki kurşunla yaşadı. Kayseri'de yapılan başarılı operasyonun ardından kalbindeki kurşundan kurtulan Fikret Kaya'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtiliyor. Operasyonun yapıldığı Kayseri Anakalp Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas'ta yaşayan 56 yaşındaki Fikret Kaya, göğsündeki ağrı şikayeti nedeniyle hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler ve kroner anjiyografi sonucunda, koroner bypas ameliyatı olmasına karar verildiği belirlendi.

Fikret Kaya'nın, ayrıca, kalbinde bir kurşun olduğu belirlendi. Hastanenin başhekimi Dr. Mustafa Kırman, yaptığı açıklamada, bypas ameliyatı sırasında Fikret Kaya'nın kalbine saplanan ve 40 yıldır durmakta olan mermi çekirdeğinin de başarıyla çıkartıldığını söyledi.
Dr. Kırman ''Hastamıza 40 yıl önce bir olay nedeniyle ateş edilmiş ve mermi çekirdeği kurşun kalbin üst kısmına saplanıp kalmış. O dönemde mermi çıkartılmamış. Kurşun omur iliğe de zarar vermiş. Biz ameliyat sırasında kurşunu çıkarttık'' dedi. Kırman, ayrıca, düzenleyecekleri basın toplantısı ile ameliyatla ilgili ayrıntılı bilgi vereceklerini ve tedavisi süren Fikret Kaya'nın duygularını gazetecilerle paylaşacağını ifade etti.

Kaynak:Cihan haber ajansı