Turp Gibiydi Bir Haftada Çürüdü

YARSAV Başkanı Eminağaoğlu'na önce "komando olabilir" raporu verilmiş ama bir haftada ne olmuşsa, turp gibi adam çürüğe çıkmış.Askerlik yapmamak için çürük raporu aldığı iddia edilen YARSAV Başkanı Eminağaoğlu’na bu rapordan bir hafta sonra da ‘sağlam’ raporu verilmiş

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun 1988 yılında aldığı çürük raporundaki soru işaretlerine her gün bir yenisi ekleniyor.

Eminağaoğlu’nun, geçen hafta düzenlediği basın toplantısında açıklık getirmediği soru işaretlerinin başında, Yenimahalle Askerlik Şubesi’nde ‘dahiliye açısından sağlam’ raporu geliyor.

Askerlik çağrısı üzerine 1988 yılı Aralık ayında Yenimahalle Askerlik Şubesi’ne giden Eminağaoğlu, Askerlik Şubesi’nde iki hekim tarafından muayene edildi. Bu muayene sonrasında ‘dahiliye açısından sağlam’ olduğuna ilişkin rapor verildi. Genel cerrahi açısından ise ‘rapor istenmesi gerektiği’ şeklinde not düşüldü.

Sözkonusu muayene belgesinin üç adet düzenlenmesine rağmen her birinin birbirinden farklı şekilde olması en önemli sorulardan birini oluşturdu. Belgenin iki nüshasında Genel cerrahi açısından ise hv. Tbp. Yzb. Osman Artuç tarafından 15.12.1988 tarihinde ‘rapor istendi’ farklı yazı stili ile diye not düşülmesi dikkat çekiyor. Belgenin bir nüshasında ise hiçbir notun yer almaması dikkat çekiyor. Sözkonusu raporun üzerinde ise büyük harflerle ‘SAĞLAM’ mührünün yer alması da en önemli soru işaretini oluşturuyor.

Komando olabilir raporu

Ayrıntılı muayeneden geçen YARSAV Başkanı Eminağaoğlu’na verilen raporda askere alınması yönünde görüş bildiriliyor.

aktifhaber