Sinan Aygün'ü yakacak belge!

Ergenekon Terör Örgütü tutuklularından Hikmet Çiçek'in çalışma ofisinden çıkan bir belge ATO Başkanı Aygün'ü yakacak!


Ergenekon Terör Örgütü tutuklularından Hikmet Çiçek'in çalışma ofisinden çıkan bir belge ATO Başkanı Sinan Aygün'ü bir hayli üzeceğe benziyor. Belgede, Ergenekoncuların düzenlediği bir toplantının sponsorluğu için Aygün'ün ismi geçiyor.
Ergenekoncular 2005 yılında Lozan'a yapacağı çıkarma ve şehir turu için ATO Başkanı Sinan Aygün'e teklif götürmüşler. Bu iddiaya getiren şey ise Ergenekon sanığı İşçi Partisi Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek'in çalışma ofisinden çıkan belge! Çiçek'in el yazısıyla kaleme aldığı belirlenen belgede, Lozan masrafının Aygün'den tahsil edilmesi gerektiği belirtiliyor.
Yine aynı belgede Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün’den Lozan mitingine gidecekler için derhal sponsor olması isteneceği ve bu isteğin de M.Cengiz ve Nusret Senem aracılıyla Sinan Aygün’e iletileceği belirtiliyor.

ATO Tesisleri İP'nin emrinde
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenen ve Ergenekon Terör Örgütü lideri ve üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan ve gözaltına alınanların organize ettiği başka bir toplantı da, ATO konferans salonunda yapılmıştı.
3 Mart 2004 tarihinde Ankara Ticaret Odası'nda (ATO), İşçi Partisi’nin (İP) desteklediği ve üst düzey komutanların üniformalarıyla katıldığı, “Hilafetin İlgası” ve “Tevhid-i Tedrisat Kanunu'nun 80. Yılı ile Günümüz Türkiyesi” konulu panel düzenlenmiş ve panel, darbe heveslilerinin gövde gösterisine dönüşmüştü. Panelde, “Ulusal Uyanış ve Birlikteliğe Çağrı” adlı bildiri sunulmuş ve toplantının sonuç bildirisinde “Bu, sıradan bir araya geliş değildir” ifadesi dikkat çekmişti.

kaynak:internethaber