"Abi, paraları koyacak yer bulamıyorum""Kurtul paralardan, heryerden ev alalım" Sanal banka çetesinin telefon görüşmeleri dinlemeye takıldı.

27.08.2008 09:52Polisimizin FBI ile birlikte işbirliği yaparak çökerttiği sanal banka farelerinin ilginç telefon diyologları soruşturma dosyasındaki yerini aldı. FBI tarafından dünyanın en iyi ikinci hacker’ı olarak değerlendirilen Ercan F.’nın 3 Aralık 2007’de, ağabeyi Engin F. ile yaptığı telefon görüşmesi vurgunun boyutlarını ortaya koydu.
haberturk

"EV AL KURTUL"

Teknik takip altında olduğunun farkında olmayan Ercan F. ‘Ev para doldu’ diyen ağabeyi Engin F.’ye ‘Ev al kurtul’ diye akıl veriyor. Sanal çete üyesi hemen Rusya’dan 200 bin dolar değerinde bir ev satın alıyor. Kardeşler bu görüşmenin ardından bir ay içinde tam 6 daire alıyor. Hacker kardeşinin Rusya’dan gönderdiği paraları Türkiye’de yatırıma dönüştüren ağabey Engin F., 11 Ocak 2008 tarihinde yaptığı bir telefon görüşmesinde ise, ‘Hani beni Umre’ye gönderecektin’ şeklindeki sorusuna Ercan F., ‘Tamam abi söz. Şu ev alma işlemlerini hallet ilk iş Umre’ye göndercem seni’ diye cevap veriyor. Engin F., kardeşinin gönderdiği paralarla, Bodrum’da 1 milyon dolar değerinde 3 ayrı ev alarak kiraya veriyor. Yatırımlarına memleketleri olan Kastamonu’da da ev alarak devam ediyor