Soyulduğunu 4 gün sonra fark etti"Artık her gün akşam kayıtlara mutlaka göz gezdireceğiz''

27.08.2008 17:05Erzurum'da bir kuyumcu, iş yerinden yapılan hırsızlığı, güvenlik kamerası kayıtlarından 4 gün sonra fark etti.
Alınan bilgiye göre, 21 Ağustos tarihinde Taş Mağazalar Caddesi'ndeki Tortum Kuyumcusu'na gelen 3 kadın, Abdullah Tortum'dan beğendiği bileziği vitrinden çıkarmasını istedi.
Bunun üzerine vitrine yönelen Tortum, bileziği çıkarırken, kadınlardan biri, vitrinde bulunan Trabzon setinin 3 bin YTL değerindeki bilekliğini çaldı.
Olayın üzerinden 4 gün geçtikten sonra bileziği vitrinde bulunmadığını fark eden iş yeri sahibinin oğlu Murat Tortum, dükkandaki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye başladı.
Tortum, kadınların vitrinden bilekliği çaldıklarını görmesi üzerine, durumu Emniyet Müdürlüğü yetkililerine bildirdi.
Yaptığı açıklamada, kamera kayıtlarında olayın nasıl gerçekleştiğinin net bir şekilde görülebildiğini belirten Tortum, o gün yaşadıklarını şöyle anlattı:
''21 Ağustosta babam iş yerinde yalnızken, iyi giyimli 3 kadın dükkana geliyor. Erzurumlu olmadıklarını sandığımız kadınlar son derece soğukkanlı bir şekilde vitrinden 3 bin YTL'lik bilekliği çalıyorlar. Kamera kayıtlarında net bir şekilde gözüküyor. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması ve diğer esnaf arkadaşlarımızın dikkatli olması için de durumu basına bildirdik. Umarım hırsızlar yakalanır.''
Güvenlik kamerası kayıtlarını her gün kontrol etmediklerine dikkati çeken Tortum, şüphelendikleri durumlarda kamera kayıtlarına baktıklarını söyledi. Tortum, ''Artık her gün akşam kayıtlara mutlaka göz gezdireceğiz'' dedi.
Bu arada, söz konusu kişilerin yakalanması için Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

AA