Ölümden döndülerÇocuklarının mezarını yaptırmak için giderken trafik kazası geçirdiler

27.08.2008 14:13İstanbul Güngören'de düzenlenen bombalı saldırıda 3 yaşındaki çocuklarını kaybeden Çelik ailesi, Amasya'da geçirdikleri trafik kazasında ölümden döndüler.
Güngören'de 28 Temmuz tarihinde babaannesi, teyzesi ve kuzeni ile birlikte dondurma yemek için çıktıkları sokakta düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 3 yaşındaki Aleyna Çelik'in babası Günsar Çelik (26) ve annesi Melike Çelik (23), kızlarının mezarını yaptırmak için Amasya'ya geldiler.
Ilısu köyünde defnedilen küçük Aleyna'nın mezarını yapan işçilere yemek götüren Çelik çifti ve yanlarında köyden komşularının 2 çocuğu, saat 12.00 sıralarında Amasya Göynücek yolunun 45. kilometresinde kaza geçirdi. Günsar Çelik'in kullandığı 34 RTF 57 plakalı otomobil, yolun ıslak olmasından dolayı virajı alamayarak şarampole yuvarlandı. Kazanın ardından ambulans ile Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılan Günsar ve Melike Çelik ile yanlarında bulunan 5 ve 6 yaşlarındaki 2 çocuk, yapılan kontrollerin ardından taburcu edildiler. Soruşturma sürüyor.

İHA