Büyükanıt son kez kimi okşadı?
29 Ağustos 2008 Cuma 10:23
Büyükanıt, görevi devretti. Resepsiyonda ilginç anlar vardı; Yaşar Paşa bürokratlardan birinin yanağını okşadı. Bakın o kim?


Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Genelkurmay Başkanlığı görevini Orgeneral İlker Başbuğ'a devretmesinin ardından Genelkurmay Karargahı'nda verilen resepsiyonda duygulu anlar yaşandı: Rozetini çıkarırken, Büyükanıt'ın elleri titredi. Torunundan sigarasını saklarken yakalandı ve artık "hürgeneralim" dedi...


CERRAH'IN YANAĞINI OKŞADI
Büyükanıt'ın davetlilerle tek tek ilgilendi. Resepsiyonda yaşanan en ilginç an ise Büyükanıt'ın İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın yanağını okşadığı andı. O an objektiflerden kaçamadı...


SEVGİ GÖSTERGESİ
Yanak okşama Büyükanıt'ın sevgi gösterilerinden biri...

Daha önce de Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi'nin yanağını okşarken görüntülenmişti.

TÖRENDEN NOTLAR:
TÖREN FERHAT GÖÇER'LE BAŞLADI

-Orgeneral Yaşar Büyükanıt veda konuşmasını yaparken salonda bir cep telefonu çalmaya başladı. Ferhat Göçer'in şarkısıyla başlayan telefon bir kaç dakika çaldıktan sonra ancak susturulabildi. Sustuğunda salondaki herkes gülümsüyordu
- Orgeneral Büyükanıt, soğuk algınlığı nedeniyle konuşması esnasında sık sık mendil kullanmak zorunda kaldı.
ROZETİNİ ÇIKARIRKEN ELLERİ TİTREDİ
- Büyükanıt, 53 yıllık üniformasından Genelkurmay rozetini çıkarırken elleri titredi
-Orgeneral Büyükanıt, konuşmasında General Dauglas Macarthur’dan da bir alınta yaparak veda etti: “Eski askerler asla ölmez, sadece gözden kaybolurlar. Ben de askeri kariyerinin sonuna kadar gelmiş biri olarak sadece gözden kayboluyorum. Ancak kalbim hep onlarla beraber olacak.
KIZI BABASININ BOYNUNA SARILDI
-Törenin ardından tebrik bölümünde en sıcak anlar ise Orgeneral Büyükanıt'ın kızının gelmesiyle yaşandı. Babasının boynuna sarılan kızı foto muhabirlerinin ısrarı üzerine birkaç kez öptü. Bu arada Orgeneral Büyükanıt ile Orgeneral Başbuğ ve eşleri tebrik töreni öncesi gazetecilere hatıra pozu verdi.

SİGARASINI SAKLADI

-Orgeneral Büyükanıt salondan çıkar çıkmaz bir sigara yaktı. Sigarasını yakmasının hemen ardından bahçede bekleyen torununun gelmesiyle sigarasını sakladı ve emir subayına vererek torununu kucakladı.

ARTIK HÜRGENERALİM
- Genelkurmay Başkanlığı görevini Orgeneral İlker Başbuğ’a devreden Orgeneral Yaşar Büyükanıt tören sonrası yakınlarına dönerek, "Eskiden orgeneraldim artık hürgeneralim" diye espri yaptı.


kaynak:internethaber