Memura bakandan fıkralı yanıt!
29 Ağustos 2008 Cuma 09:26
Sendikacılar zammı beğenmedi, Bakan Başeskioğlu'nun yanıtı ise fıkralı oldu. Bakın bakanın anlattığı fıkra hangisiydi?


Memurlar bugün zam görüşmelerinde 5. tura girecek. Bugüne kadar Hükümet, 2 milyonu aşkın kamu çalışanının gözünü diktiği toplu görüşmelerin dördüncü turunda memurlara, ilk altı ay için yüzde 3.5 ve ikinci altı ay için yüzde 4 olmak üzere kümülatif yüzde 7.6’lık zam önerdi.

MEMURA FIKRALI YANIT Toplantıda sendikacıların, “Elimiz kolumuz bağlı maça çıkıyoruz. Sürekli yumruk yiyoruz” demesi üzerine Bakan Başesgioğlu iki fıkrayla yanıt verdi. Başesgioğlu, şu fıkraları anlattı:

“Rakibinden dayak yiyen boksöre, antrenörü ‘Çok iyi gidiyorsun. Adam sana hiç vuramadı. Yakında onu düşüreceksin’ diyormuş. Maçın ilerleyen raundlarında boksör dayanamayıp antrenöre sormuş, ‘Ben rakibi dövüyorsam, beni kim dövüyor?’
Bu zam beklentimizi karşılamaz, teklifimizi revize etmemizi gerektirecek bir rakam değil” diyen sendikacılara Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’nun “Olsa dükkân sizin” yanıtını verdi.

MEMUR SONUNA KADAR DİRENECEK
Memur da zam için bugün 5. turu yapılacak görüşmelerde "Sonuna kadar direnme" kararı aldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu , hükümetin öngördüğü artış teklifinin kamu çalışanlarının beklentilerini karşılayacak bir rakam olmadığını söyledi. Gündoğdu, “Cuma akşamı saat 24.00’e kadar bu masada çözüm ümidi devam ediyor. Sonra B planını devreye sokacağız” dedi.kaynak:internethaber