Türbanlı tavla oynayabilir mi?
30 Ağustos 2008 Cumartesi 10:01
"Haşema ile ne işin var Bodrum'da" diyen yazardan ikinci salvo.. Bu kez de nargile kafelerde boy gösterenleri eleştirdi.


Haşema ile Bodrum plajlarına giden türbanlıları eleştiren Bugün yazarı Nuh Gönültaş, hızını kesmedi. Yazarı, bu kez de kafelerde nargile içen, kot pantolonlu ve aşırı makyajla dolaşan türbanlıları hedef aldı.

Peki türbanlı nergile içemez mi ya da tavla oynayamaz mı? Yazar oynayabilir diyor ama önce bir şartı var: Önce edep, sonra haşema!

(...) Aslında bu haşemasını çekip Bodrum plajlarına gidenlerin çoğu "sonradan görme zengin müslümanlar."Bunlar müslümanlar içinde kendilerini üst sınıf olarak görüyorlar.Ve paranın gücü onlara sanki bazı günahları mübah gösteriyor!Haydi bunlara sonradan görme demeyelim de, sosyolojik bir kavram kullanalım, müslüman elitler diyelim.Sadece laikler için mi geçerli elit kavramı.Değil!

Müslümanım diyenler de kendi aralarında sınıf olayını Marks'ı haklı çıkarırcasına yaşıyorlar.Bu elitler baştan aşağıya haşemayı çekip çıplaklar arasına dalmayı kendilerine mübah görüyorlar!Hatta akşamları da türbanları ile gece kulüplerine gidiyor olmalılar.Haşema ile denize girildiği gibi türbanla da gece kulübüne haydi haydi gidilir değil mi!Şimdilerde Türbanlı kızlar arasında yayılan yeni bir moda var. Kot pantolon üstüne şişme mini etek.


Baş sarılı, gözler ya sürmeyle ya da boya ile abartılı biçimde gösteriliyor. Yüzde abartılı bir makyaj...


Tam bir altı kaval üstü şişhane durumu.Erkek arkadaşlarıyla Nargile cafelerde nargile çekiyorlar. Tavla bilenler tavla oynuyorlar.Şimdi soracaklar, türbanlılar nargile içip, tavla oynayamaz mı?


Elbette içer de oynar da, ama önce edep önce edep!

kaynak:internethaber