Başbuğ'un sözlerinin muhatabı hükümet


Bu sözlerim darbe ve askeri müdahale anlamına gelmiyor.Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un devir teslim töreninde yaptığı konuşmanın ardından “Sözle etkili olma aşaması geride kaldı” diyen CHP lideri Deniz Baykal , “Bu sözlerim darbe ve askeri müdahale anlamına gelmiyor” dedi.

MUHATTABI HÜKÜMET
Parti meclisi toplantısı öncesinde gündemdeki konuları dğerlendiren bAykal Genelkurmay Başkanının Türkiye’nin “üniter ve laik” devlet yapısına vurgu yapan konuşmasının önemsenmesi gerektiğini belirtti.Baykal Genelkurmay Başkanı’nın açıklamalarının muhatabının “en başta” hükümet olduğunu da kaydetti.

SÖZLERİM DARBE ANLAMINA GELMİYOR
Baykal “Genelkurmay Başkanı bölücülüğe karşı, teröre karşı, laikliği tehdit eden gelişmelere karşı Aama bu alanlarda kaygı verici gelişmelere tanık oluyoruz. Söylenen doğru sözler mutlaka etkili olmalı. Gereği yapılmalı” diye konuştu.

Kendi sözlerinin ise darbe, askeri müdahale anlamına gelmediğini ifade eden Baykal “Bu dönemler geride kaldı, böyle düşünenler kendi kafalarındaki hassasiyeti aşamamışlardır” diye konuştu.


ensonhaber