"Görüşmeler sürüyor"Gül, milli maç için Ermenistan'a gidecek mi?

01.09.2008 17:33Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, milli maç nedeniyle Ermenistan'a gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine, ''Netice belli olunca söyleriz, daha karar vermedik, bazı görüşmeler var'' dedi.
Cumhurbaşkanı Gül, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve beraberindeki Paralimpik Oyunlarına katılacak bedensel engelli sporcu heyetini kabul etti. Çankaya Köşkü'ndeki kabul, görüntü alınması ardından basına kapalı gerçekleşti. Kabulde, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer de hazır bulundu. Oyunlara katılacak 16 sporcu adına milli halterci Nazmiye Muslu, Cumhurbaşkanı Gül'e çiçek sundu.
Engelli sporcular, Çin'in başkenti Pekin'de 6-17 Eylül 2008 tarihleri arasında yapılacak Paralimpik Oyunlar'a katılmak üzere yarın Pekin'e gidecek.
Kabulü izleyen gazeteciler, Cumhurbaşkanı Gül'e, A Milli Futbol Takımı'nın Ermenistan ile Dünya Kupası elemelerinde yapacağı maç için Erivan'a gidip gitmeyeceğini sordu. Soru üzerine Gül, ''Arkadaşlar duyuracak'' dedi.
Bir gazetecinin, muhalefetin konuyla ilgili değerlendirmelerini söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Gül, ''Netice belli olunca söyleriz, daha karar vermedik, bazı görüşmeler var'' dedi.
Cihan