İstanbul'un göbeğinde dehşet!
04 Eylül 2008 Perşembe 11:02
Şişli'de bir grup madde bağımlısı, iş çıkışı evine gitmeye hazırlanan genci durdurdu. Tinerciler talihsiz genci ateşe verdi!


Şişli Gazhane'de bir grup madde bağımlısı, istedikleri parayı vermeyen evsiz 23 yaşındaki İhsan Aksüz'ü tinerle yakmaya kalkıştı. Elbiseleri tutuşan ve vücudunda yanıklar oluşan Aksüz kaçarak canını zor kurtardı.

Bir grup tinerci, Bostan Caddesi'nde bulunan boş bir alanda uyuyan evsiz İhsan Aksüz'ü uyandırıp para istedi. Aksüz, para vermeyince madde bağımlıları tarafından üzerine tiner dökülerek yakılmak istendi. Elbiseleri ve vücudunun çeşitli yerleri yanan genç adam tinercilerin elinden güçlükle kaçarak cadde üzerine çıkıp polisten yardım istedi. Olay yerine gelen polis, sağlık ekiplerini çağırdıktan sonra tinercilerin bulunması için arama başlattı. Aksüz olay yerine gelen ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı.

Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar bulunan ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Aksüz polise verdiği ifadesinde, "Tinerciler uyandırıp para istedi, vermeyince tinerle beni yakmaya kalktılar" dedi.

Tinercilerin bulunması için çalışmalar sürerken, çevredekiler, civarda bulunan çok sayıda madde bağımlısının her gün yol kesip sokakta yürüyenlerden zorla para aldıklarını söyledi.

kaynak:internethaber