Konya'da faciadan dönüldü

DHA

KONYA'nın Beyşehir İlçesi'nde 2 katlı 60 yıllık ahşap binanın bir kısmı, evin yan tarafında yapılan hafriyat çalışması nedeniyle yıkıldı. Şans eseri o an evde hiç kimsenin bulunmaması, olası bir faciayı önledi.

Olay, dün saat 18.00 sıralarında Dalyan Mahallesi Gökmenoğlu Sokakta meydana geldi. 77 yaşındaki Havva Gökmenoğlu'na, ait 60 yıllık ahşap binanın yan tarafında, 4 katlı bir binanın inşaat çalışmaları başladı. Hafriyat çalışmaları sırasında, ahşap binanın bir kısmı çöktü. Şans eseri o an evde hiç kimsenin bulunmaması, olası bir faciayı önledi. Evinin yıkıldığını görünce göz yaşlarına hakim olamayan Havva Gökmenoğlu, "Kazı yapıldığı sırada, inşaat işçilerini sık sık uyardım. Tedbirsiz çalışmaları sonucu, evimin bir bölümü yıkıldı. Mutfakta ocağa, iftarlık yemek koyup komşuya gitmiştim. Yarım saat önce, bina yıkılsaydı, bende göçük altında kalabilirdim." dedi.

Olay yerine gelen Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz'de yıkılan binada inceleme yaptı. Hafriyat çalışması yapılan inşaatın ruhsatlı olduğunu söyleyen Başkan Tekinöz, tedbirsizlik nedeniyle yan tarafta bulunan binanın yıkıldığını belirtti. Olay yerine gelen Havva Gökmenoğlu'nun yakınları da inşaat kazısı yapanlara tepki gösterdi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

milliyet