Çöp bidonları mutfağı oldu"Yemek ihtiyacımı çöplerden karşılıyorum"

05.09.2008 11:52Adana'da eşi ve çocukları tarafından işi olmadığı için terkedilen bir kişi çöp bidonlarındaki yemek artıklarıyla karnını doyurarak hayatta kalmaya çalışıyor.
Merkez Yüreğir ilçesinde D-400 üzerinde Ramazan ayında bir kişinin yol kenarındaki çöp bidonunun devirerek çöpteki yemek ve meyve artıklarını yemesi görenleri hayrete düşürdü.

İsminin Ali Yücel olduğunu söyleyen vatandaş, çevredeki esnaf ve çocukların şaşkın bakışlar arasında Adana'nın en işlek karayolu olan D-400 kenarında çöpten karnını doyurdu.

Hiç kimseye aldırmadan çöp bidonunu deviren Ali Yücel daha sonra önce çöpteki yemek atıklarını yedi. Sonrada çöpten bulduğu meyve artıklarını yemeye başladı.
Ali Yücel çocuklarının ve eşinin kendisini işsiz olduğu için terkettiğini bu nedenle sokaklara düştüğünü ve yıllardır sokaklarda yaşadığını belirtti. Ali Yücel, hayatta kalabilmek için çöp bidonlarındaki yemek artıklarını yediğini söyleyerek, "Yemek ihtiyacımı çöplerden karşılıyorum. Buna mecburum çünkü param yok. Çöplerden yemesem hayatta kalamam" dedi.

İHA