12 yaşında kalp krizinden öldüYalova'nın Çınarcık İlçesi'nde yaşayan 12 yaşındaki Oğuzhan Kaya, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Acılı aile, 6 ay sonra dünyaya gelecek erkek çocuklarına yine ‘Oğuzhan’ adını koyacaklarını söylediler.


Çınarcık'ta yaşayan Saliha ve Bahattin Kaya çiftinin 2 çocuğunun büyüğü olan Oğuzhan'ı, pazartesi günü başlayacak yeni eğitim yılının heyecanı sarmıştı. Bu yıl Firuzan Kınal İlköğretim Okulu 5'nci sınıfa geçen Oğuzhan, geçtiğimiz perşembe günü annesiyle birlikte okul ihtiyaçlarını karşılamak için alışverişe çıktı. Akşam saatlerinde eve dönen Oğuzhan rahatsızlandı. ‘Anne göğsüm çok ağrıyor’ diyen oğlunun dudaklarının morardığını gören Saliha Kaya, cep telefonuyla aradığı eşi Bahattin Kaya'yı eve çağırdı.
Daha sonra babası tarafından Yalova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Oğuzhan, kalbindeki ritm bozukluğu nedeniyle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Doktorların, 10 binde 1 hastada görüldüğünü öne sürdüğü ‘Gizli Kalp’ tanısı konulduğu Oğuzhan, tedavi altına alındı. Cuma günü sabaha karşı saat 03.30'da tekrar rahatsızlanan talihsiz öğrenci yaşamını yitirdi.
Oğuzhan Kaya'nın cenazesi, dün Hasanbaba Camii'nde öğleyin kılınan cenaze namazından sonra Çınarcık Mezarlığı'nda toprağa verildi.

hürriyet