Köyün bütün erkekleri cezalı!
08 Eylül 2008 Pazartesi 08:57
Sular akmıyor, köyün kadınları delirme noktasına geldi. Sorunu halletmeyen kocalarına bakın ne cezası verdiler?


“Şalvar Davası” filmi Mersin’de gerçek oldu. Su sıkıntısı çeken köylü kadınlar, bu konuda hiçbir şey yapmayan kocalarını odalarına almıyor

Erkeklerin zorbalığına baş kaldıran kadınların öyküsünü anlatan ve Şener Şen ile Müjde Ar’ın baş rollerini paylaştığı filmin versiyonu, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Kıca köyünde yaşanıyor.

Vatan'a göre; Köyde su sıkıntısı çekilmesi ve erkeklerin bu konuda hiçbir şey yapamamasına öfkelenen kadınlar, kocalarına “odalarına almama” cezası veriyor. TBMM Adalet Komisyonu üyesi CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Kıca köyüne gelerek halkın sorunlarını dinledi.

SU GELİNCEYE KADAR CEZALILAR

Kadınları köy meydanındaki akmayan çeşmeyi göstererek, “Suyumuz geçmiş yıllarda gürül gürül akıyordu. Ancak şimdi gördüğünüz gibi köy meydanındaki çeşme bile kurudu” dediler.
Köyün susuz kalmasına karşı erkeklerin hiçbir şey yapmadığını söyleyen kadınlar, köye su gelinceye kadar kocalarına “odalarına almama” cezası verdiklerini söylediler.

ODAYA GİRMEK YASAK!
Köy Muhtarı Osman Arslan da kadınların eşlerine odalarına almama protestosu yaptığını ve köylerindeki susuzluğun artık boşanma nedeni haline gelebileceğini belirtti. Öztürk ise Mersin İl Genel Meclis üyeleriyle görüşerek köyün su sorununun çözülmesi için girişimde bulunacağını kaydetti. Öztürk, “Köylerimizde yaşanan su sıkıntısı artık eşleri boşanma noktasına getirmiştir. ’Susuz ve yolu olmayan köyümüz kalmadı’diye açıklamada bulunan iktidar partisinin bakan ve milletvekilleri gelsin köylünün sorununu yerinde görsün” dedi.
kaynak:internethaber