Gökçek'ten İzmir'e müjde


Melih Gökçek'in bu müjdesine İzmirliler ne diyecek?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Turkcell Süper Lig ekiplerinden Ankaraspor ile Ankaragücü'nü bir çatı altında birleştirip, Ankaraspor'u İzmir'e vermeyi planladıklarını ve bu oluşuma Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olumlu yaklaştığını söyledi.

ANKARASPOR'U İZMİR'E VERECEĞİZ
Konuyla ilgili İHA’ya açıklamalarda bulunan Melih Gökçek, Ankaraspor ile Ankaragücü'nü Sarı-lacivertli camianın altında birleştirerek, Ankara'da şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmak istediklerini söyledi. Gökçek, birleşmenin gerçekleşmesi durumunda Ankaraspor'u Süper Lig'de takımı bulunmayan İzmir'e vermeyi düşündüklerini ve bu düşüncelerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olumlu yaklaştığını ifade etti.

ŞEHRE FAZLA GELİYOR
Ankara'nın Süper Lig'de 4 takımla temsil edildiğini ve bunun şehre fazla geldiğinin altını çizen Gökçek, "Ankara'ya 4 Süper Lig takımı fazla geliyor. 4 takım olunca güçler bölünüyor ve başarı gelmiyor. Ankara, artık heyecan ve başarı istiyor. Bunun gerçekleşmesi için ise en önemli faktör seyirci. Bu seyirci de Ankaragücü'nde var. Ankara'da güçlerin birleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ankaraspor ile Ankaragücü'nün imkanlarını birleştirerek, Ankaragücü'nün 100. yılını kutlayacağı 2010 yılına şampiyonluğa oynayan bir Ankaragücü ile girmek istiyoruz. Ben, bu konuda her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım. Ama yinede son karar Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın ve yönetim kurulunundur" diye konuştu.

BAŞBAKAN DA SICAK BAKIYOR
Gökçek, böyle bir birleşmenin olması sonucunda ise, Ankaraspor'u İzmir'e vermeyi planladıklarını ifade ederek, "Ankaraspor ile Ankaragücü'nün Sarı-lacivertli camia adı altında birleşmesinin ardından Ankaraspor'u İzmir ve Adana gibi Süper Lig'de temsil edilemeyen büyük illerimizden birisine verebiliriz. Bu konuda İzmir'i daha çok düşünüyoruz. Bu konuyu sayın Başbakanımıza açtığımda, kendisi olumlu bir yaklaşım gösterdi. Kendisi, Ankaraspor ile Ankaragücü'nün de birleşmesine sıcak bakıyor ve bunu dile
getirdi. Böyle bir birleşme olursa, Ankaraspor'u ızmir'e veririz. Gerisi İzmirlilerin bileceği iş" ifadelerini kullandı.

Gökçek, Ankaragücü'nün 100. yılının yaklaştığını hatırlatarak, bu birleşmenin bu sezon sona ermeden gerçekleşeceğini ümit ettiğini belirtti. Gökçek, bu birleşmeye ve Ankaraspor'un İzmir'e verilmesi olayına Futbol Federasyonu'nun da sıcak yaklaşacağını ve konuyla ilgili yasal işlemleri yapacaklarını inandığını kaydetti.

BÜYÜK OLANAKLAR SAĞLANACAK
Gökçek, böyle bir birleşmenin ardından Ankaragücü'ne büyük olanaklar sunacaklarının altını çizdi. Gökçek, birleşmenin gerçekleşmesi durumunda Ankaragücü'ne çok daha rahat yardım edebileceklerini belirterek, "Ankaraspor'a sponsor yardımı aradığımızda bu hep yanlış anlaşıldı. 'Belediyenin kaynakları kullanılıyor' denildi. Ankaragücü ise Ankara'ya malolmuş bir kulüp. Ankaragücü seyircisi, 3 büyüklerin seyircisinde bile daha büyük bir seyirci. Onların tek eksiği ve isteği şampiyonluğa oynayacak bir
Ankaragücü'nün olması. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bunu bende tüm kalbimle istiyorum. Bu birleşmeyle beraber yeni yaptığımız ve dünyada benzeri olmayan tesisleri de Ankaragücü'ne vereceğiz. Yönetime alacağımız işadamları ile önümüzü açacağız. Amacımız, 100. yılında şampiyonluğa oynayacak bir Ankaragücü'nün olması" dedi.


ensonhaber.com