İzmir'de servis faciası


İlköğretim öğrencilerini taşıyan servis midibüsü DEVRİLDİ: 4 ÖLÜ, 28 YARALI


İZMİR'in Aliağa İlçesi'ne bağlı Şakran Beldesi'nde, taşımalı sistemde eğitim gören ilköğretim öğrencilerini taşıyan servis midibüsünün devrilmesi sonucu 4 öğrenci öldü, 25'i öğrenci toplam 28 kişi de yaralandı.

Kaza, Şakran Beldesi, Tütüncü Deresi Mevkii, Kapıkaya Köprüsü'nde bugün saat 08.00 sıralarında meydana geldi. Aliağa'nın Kapıkaya ile Manisa'nın Karaahmetli Köyü'nden aldığı, taşımalı sistemde eğitim gören 29 öğrenciyi Şakran'a götüren 50 yaşındaki İsmail Tüylüoğlu yönetimindeki 35 NHF 62 plakalı servis midibüsü, Tütüncü Deresi Mevkii'nde virajı alamalayarak Kapıkaya Köprüsü korkuluklarına çarptı. Savrulan midibüs, devrildi. Kazada, Recep Kepekçi ile kardeşi İsmail Kepekci, Murat Altanay ve Hidayet Gergin adlı öğrenciler öldü. Midibüs şoförü İsmail Tüylüoğlu, 2 veli ve 25 öğrenci de yaralandı.

Kazada yaralananlar ambulansla kaldırıldıkları Aliağa Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Durumu ağır olan yaralılardan bir bölümü Menemen ve Karşıyaka Devlet ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmelerine başlandı. Kaza ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.

ensonhaber