Konya'da esrarengiz arazi
12 Eylül 2008 Cuma 11:40
Araziye yanlışlıkla girdi, sürünerek işyerine varabildi. Talihsiz genç şimdi solunum cihazıyla yaşıyor.


Konya'da girdiği boş arazide henüz içeriği belirlenemeyen katı atık maddeye temas eden gencin kolları ve bacakları yandı.

Karatay İlçesi Yeni Marangozlar Sitesi'nde Desen Mobilya ve Plastik Atölyesinde çalışan Hüseyin Doğan, 6 gün önce köpeğin peşinden koştuğu sırada, boş bir araziye girdi. Doğan araziye girdikten sonra, toprağa gömüldü. Kendini kurtarmak isteyen genç, toprağa dokununca kolları yandı.

İŞYERİNE SÜRÜNEREK GELDİ

Buna rağmen katı atık madde bulunan araziden çıkmayı başaran Doğan, sürünerek işyerine geldi. Kolları ve bacakları yandığı anlaşılan Doğan, olay yerine çağrılan ambulansla Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi'ne kaldırılarak Reanimasyon Ünitesi'nde tedavi altına alındı.

CİĞERLERİ DE YANDI

Toprağı yutması nedeniyle akut akciğer hasarına bağlı olarak solunum yetmezliği oluştuğu belirlenen Doğan'ın, solunum cihazına bağlı olarak tedavisi sürüyor.

NUMUNE TUBİTAK'A GÖNDERİLDİ

Çevredeki esnafın durumu Büyükşehir Belediyesi'ne bildirmesi üzerine, bölge karantina altına alındı. Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, Sivil Savun Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte bölgeden numune aldı. Alınan numune TÜBİTAK'a gönderildi.

Çevre ve Orman İl Müdür Vekili Namık Ceyhan, boş arazide radyoaktif maddeye rastlamadıklarını ve her ihtimale karşı bölgeyi karnatina altına aldıklarını söyledi. Ceyhan, "Bu maddenin çevreye ya da insanlara ne derece zararlı olduğunu bilmiyoruz" dedi.
kaynak:internethaber