Sayaçlarda yolsuzluk


Su ve elektrik sayaçlarında yolsuzluk yapan çete çökertildi.Mersin'de su ve elektrik sayaçlarında yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla aralarında TEDAŞ ve MESKİ görevlilerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından sabah saatlerinde başlatılan operasyonda su ve elektrik sayaçlarında yolsuzluk yaptıkları iddia edilen aralarında TEDAŞ ve Mersin Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (MESKİ) personellerinin de bulunduğu yaklaşık 35 kişi gözaltına alındı. Operasyonun halen devam ettiği belirtildi.

MESKİ Genel Müdür Vekili Kamil Ülgen, AA muhabirine, operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin kurum memuru değil, sayaç okuma işini yapan taşeron firma çalışanı olduklarını söyledi.

Gözaltına alınan şüphelilerden MESKİ için hizmet verdiğini ifade eden Ülgen, ''Şüphelilerin, sayaç okuma işlemi sırasında fazla borcu az göstermek, bozuk sayacı çalışıyormuş gibi yasa dışı işlemleri gerçekleştirdikleri yönünde bilgiler edindik'' diye konuştu.

AA

ensonhaber