Deniz Feneri Diyanet fuarında bağış topladı


Dernek, adının karıştığı iddialara broşürler dağıtarak cevap vermeye çalıştı.
13 Eylül 2008 / 05:53

Türkiye Diyanet Vakfı’nın 27. Kitap ve Kültür Fuarı’nın açılışına Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu katıldı. Ağırlıklı olarak din kitaplarının sergilendiği fuarda, Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği de stand açarak derneğin tanıtımını yapan materyaller dağıttı, bağış topladı. Dernek, adının karıştığı iddialara karşı broşürler de dağıttı.

Devlet Bakanı Yazıcıoğlu, açılışı yaptıktan sonra fuardaki standları ziyaret etti. Deniz Feneri Derneği’nin standına uğramadan geçen Yazıcıoğlu, dernekle ilgili iddiaların sonucunun araştırıldıktan sonra ortaya çıkacağını söyledi.

Yazıcıoğlu, “İddia diyorsunuz, varsa araştılır, sonuç ortaya çıkar. Standı görmedik, yürüdük geldik. Hepsine, bütün standlara uğramıyoruz ki” dedi.

İLK KEZ ÇOCUK STANDI KURULDU
Diyanet Vakfı’nın fuarında bu yıl ilk kez çocuklar için de standlar kuruldu. çocuklara yönelik dini içerikli yayınlar ve oyun setlerinin yer aldığı fuarda, namaz kılmayı, dua etmeyi ve peygamberlerin hayatını öğreten bilgisayar programları tanıtıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu kurulan 68 standda 85 yayınevine ait kitapların bulunduğunu, fuardaki tüm kitapların kendi başkanlığıyla ilgisinin olmadığını söyledi.

Bardakoğlu, “Burada satılan her kitabın ilmi ve hukuki sorumluluğu onu yayınlayan yayınevine aittir. Lütfen herhangi bir kitabı inceleyip Diyanet İşleri Başkanlığı’nı sorumlu tutmayalım” diye konuştu. (NTV)

ensonhaber.com