DSP vitrin yenileyecek


DSP yönetimi yerel seçimlere dönük çalışmalarını hızlandırdı.Yerel seçimler öncesinde vitrin yenilemek isteyen parti yönetimi, bu kapsamda partiye yeni katılanlara rozet takarken, örgütlerde çalışmaların hızlandırılması için uyarıldı.
Mart 2009’da yapılması öngörülen yerel seçimler öncesinde siyasi partilerde hareketli saatler yaşanmaya başladı. Yerel seçimlere iddialı hazırlanan DSP’de yönetim bütün çalışmalarını yerel seçimlere odakladı. Son olarak CHP eski Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Tomanbay’ı partiye katan yönetim, önümüzdeki hafta içinde de başka önemli isimlere rozet takmayı hedefliyor. DSP yönetimi yaklaşan yerel seçimlere, yenilenmiş bir vitrinle girmeyi hedeflerken, ilerleyen haftalarda Parti Meclisi toplayarak hazırlıkları gözden geçireceği bildirildi. Tomanbay’ın DSP’ye katılımının ardından daha önce Tomanbay’la birlikte hareket eden bir çok eski milletvekilinin de yakın zamanda DSP rozeti takması bekleniyor.
Yerel seçim çalışmalarını örgütlemesi için heyetler oluşturan parti yönetimi, çalışmaların “AKP'ye alternatif” bir anlayış ortaya koyması için örgütlere de bir dizi uyarılarda bulundu. DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Melda Bayer geçtiğimiz haftalarda örgütlere gönderdiği mektupta, çalışmaların hızlandırılmasını istedi ve “partinin programı ve tüzüğünü, doğrultusunu ilkelerini ve genel tutumunu, yurttaşlara duyurmaya, anlatmaya, benimsetmeye yönelik çalışmalar” yapılması talimatını verdi.

ensonhaber.com