CHP yeni bir yolsuzluk iddiası daha ortaya attı. CHP'li Yılmaz Ateş kameralar önünde iddiayı kamuoyuna duyurdu.
Kömür yardımlarında üretim ve nakil aşamalarının AKP milletvekilleri ve yakınlarınca yapıldığını savunan CHP’li Ateş, “AKP’nin artık gırtlağını temizleme operasyonunun başlatması gerekir. Yedikleri haramdır, zehirdir” dedi.

CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, “Kömür birilerine kazanç sağlansın diye alınıp taşıttırılıyor, sonra da dere yatağına atılıyor” dedi.

Ateş, sözkonusu iddiasına ilişkin fotoğrafları da basın mensuplarına gösterdi. Türkiye Kömür İşletmelerinin özel bankalara yüklü miktarda kredi borcu bulunduğunu belirten CHP’li Ateş, kuruma 1 buçuk milyon adet soba alımı hazırlığı içinde olduğunu iddia ederek “Yandaşlarınızı bu yoldan da devlet kaynaklarıyla besleyecek misiniz?” diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ardahan’a bağlı Posof ilçesinde 2006 yılında belediye başkanı ve kaymakamın yapılacak kömür yardımını 140 ton ile sınırlandırılması talebinde bulunduklarını söyledi. Ateş, ilçe yöneticilerinin bu talebine rağmen gönderilen kömrün 500 tona çıkarıldığını belirtti.

Kaynak : İnternetHaber