28 yıl sonra bulup öldürdü
13 Eylül 2008 Cumartesi 10:24
Aradan 28 yıl geçti ama kazık yediğini iddia ettiği ortağını unutmadı. Çektiği çileden onu sorumlu tuttu.


Başkentte bir kişi, kendisini 28 yıl önce bugünün parasıyla yaklaşık 4 milyon YTL dolandırdığını iddia ettiği kişiyi bularak öldürdü.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, 10 eylül çarşamba gün ü Abidinpaşa Ertuğrul Gazi Mahallesi Münzeviler Caddesi Köşk Parkı içerisinde Mustafa Nafiz M.'nin öldürülmesi olayını araştıran Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet zanlısı Mustafa M.'yi evinde gözaltına aldı.

Suçunu itiraf eden Mustafa M.'nin emniyette verdiği ifade ve Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin geçmişe dönük yaptıkları çalışma sonucunda aydınlatılan olay şöyle gelişti:

Ailesinden kalan gayrimenkul ve arazileri sattıktan sonra aldığı paralarla araba alım satımı yapan Mustafa M., Mustafa Nafiz M. ile ortak oldu. Bir dönem birlikte araba alım satımı da yapan Mustafa M. 1980'de ortağına bugünün parasıyla yaklaşık 4 milyon YTL para verdi. Parayı alan Mustafa Nafiz M. ortadan kayboldu.

Konya'ya giderek iş kuran Mustafa Nafiz M. elindeki parayla iddialara göre 100 daire satın aldı. Daha sonra işleri yolunda gitmeyen Mustafa Nafiz M. 1990'da evleri alacaklılarına kaptırmamak için akrabalarının üzerine devretti, ancak daha sonra akrabalarından da evleri geri alamayarak iflas etti.
Mustafa M. ise Ankara'da bir süre daha galeri işi yaptıktan sonra iflas etti.

Ailesi tarafından da terk edilen Mustafa M. olayların sorumlusu olarak gördüğü Mustafa Nafiz M'nin adresini 28 yıl sonra bularak bir hafta takip etti. Daha sonra zanlı, Mustafa Nafiz M.'yi evinin yakınlarındaki bir parkın içinde akşam saatlerinde silahla vurarak öldürdü.
71 yaşındaki Mustafa Nafiz M.'nin kanser, 59 yaşındaki zanlı Mustafa M.'nin ise kalp hastası olduğu öğrenildi.

Haber Kaynağı: