Sezer'den Erdoğan'a eleştiri


Türkiye'de yolsuzluk, baskı ve tek adam yönetimi var.
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.

Zeki Sezer, ziyaretinde, Büyükerşen'i kastederek, Eskişehir'de Türkiye'ye örnek bir adaylarının bulunduğu belirterek, DSP'nin, Büyükerşen gibi bir adayının bulunmasından gurur duyduklarını kaydetti.

Türkiye'deki siyasette anlık değişmelerin yaşandığını ifade eden Sezer, şöyle konuştu:

''Türkiye, hiçbir zamanda bu kadar sıkıntılarla karşı karşı gelmedi. Türkiye'de yolsuzluk, baskı ve tek adam yönetimi var. Tek adam yönetimi ülkeyi geriyor ve sorunların üzerine sorun ekliyor. Türkiye'deki ekonomi son altı yıldır çok kötü. Tarım ve sanayide üretim durdu. Cumhuriyet tarihinin en çok borçlanılan dönemini yaşadık. Cari açığın yıl sonunda 59 milyar doları bulacağı hesaplanıyor. Bu kadar borcu olan ülkelerin siyasal bağımsızlıkları da tehlike altındadır. Demokrasi sözcüğünü dilinden düşürmeyen başbakana rağmen, demokrasiden uzaklaşma var. AK Parti'nin laikliğe karşı eylemlerin odağı olduğu yüce mahkemece tespit edildi. Tek adamlık rejimini reddediyoruz. Yerel seçimlerin hemen ardından bir erken seçim olacağı ön görülüyor.''


-DENİZ FENERİ e.V DAVASI-


Sezer, hükümetin ve başbakan'ın basın özgürlüğünü yok saydığını öne sürerek, Abdülhamit döneminden bugüne böyle bir sansürcülüğün olmadığını bildirdi.

Hükümet ve başbakan'ın var olan yolsuzlukların üzerine gitmesi gerektiğini anlatan Sezer, ''Deniz Feneri'ni ilk gündeme taşıyan parti biziz. 22 Mayıs'ta konuyla ilgili başbakan'a bir soru önergesi verdik. Aradan kaç zaman geçti, soru önergemize cevap verilmedi. Başbakan, basını tehdit ediyor. Başbakan'ın ruh hali de derinliği de bu ülkeyi kaldıramadığını gösteriyor. Başbakan, öfkesini kontrol edemiyor. Öfke kontrol seanslarından geçmesi gerekiyor'' diye konuştu.

AA

ensonhaber.com