Eşi kaçtığı için çocuklarını evlatlık verecek"En büyük korkum eşimin kötü yola düşmesi"

15.09.2008 14:10Eşi kaçan Konyalı kamyon şoförü, 4 çocuğuyla ortada kaldı. Dört çocuğuyla 32 gündür kayıp eşini arayan acılı baba, çocukları hastalanınca Konya'ya geri dönmek zorunda kaldı. Eski bir araçla 36 gündür Antalya'nın Alanya, Manavgat, Kemer ve Belek'te eşini aradığını belirten Mehmet Etike, eşi eve geri dönmezse çocukları Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) veya evlatlık vereceğini söyledi.

15 gündür Manavgat ve 8 beldesinde otel otel dolaşıp kayıp eşini aradığını belirten Etike, 4 yaşındaki oğlu Hasan Hüseyin ile 5 yaşındaki kızı Mine'nin hastalanarak 3 hastanede kaldığını ifade etti.

Eşi Fatma Etike'nin 9 Eylül 2008 tarihinde Konya'nın Sille köyünde 4 çocuğunu bırakarak kayıplara karıştığını belirten Etike, 36 gündür çocuklarına hem annelik hem babalık yaptığı söyledi. Çocukları Fatma Nur (11), Mine (7), Emine (5) ve Hasan Hüseyin (4) yaşları küçük olduğundan annelerine büyük ihtiyaçlarını olduğunu aktaran Etike, en büyük sıkıntısının 2 çocuğunun okula gidememesi olduğunu söyledi. Etike, eski bir araçla yaptıkları arama çalışmalarında yakıt masrafının 3 bin 500 YTL'yi geçtiğini ifade etti.

Etike, "Eşimin kaçıp gitmesiyle birlikte ailecek perişan olduk. Niye evden kaçıp gittiğini anlamış değilim. Çocuğumun en büyüğü 11, en küçüğü ise 4 yaşında. Hepsi annelerine muhtaç. Eşim Manavgat sınırları içinde bir otelde çalıştığını tahmin ediyoruz. 36 gündür arama yapıyoruz ama hangi otelde çalıştığını bir türlü bulamadım. En büyük korkum eşimin kötü yola düşmesi. Eşimi aramaktan yoruldum. Çocuklar da hastalanınca evimize geri dönüyoruz. Çocuklarının annesi olarak biraz vicdanı varsa evine döner. Evlatlarına karşı merhameti yoksa da mübarek Ramazan ayında kendisi Allah'a havale ediyorum." diye konuştu.

Annesini çok özlediğini eski bir arabayla yolculuk ederek aramaktan yorulduklarını belirten 100 Yıl. Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu 5'nci sınıf öğrencisi Fatma Nur Etike, üzüntüden küçük kardeşleri Emine ile Hasan Hüseyin'in hastalanarak yatağa düştüğünü söyledi.

Küçük Etike, "Anne ne olur evimize geri dön. Kardeşlerimle birlikte zor durumdayız. Bir aydır seni aramaktan yorulduk. Hepimizin sana ihtiyacı var. Hepimiz seni çok özledik. Bizi bırakma. Anne sen gelmezsen babam bizi evlatlık verecek. Anne ben dizinin dibinde olmak istiyorum." diye konuştu.
Baba Etike, çocukların annelerinden ayrıldıktan sonra üçünün altını ıslatmaya başladığını ifade etti. Baba Etike, eşini gören ve tanıyanların 0 536 676 94 18 nolu cep telefonuna bildirmesini istedi.

CİHAN