Ben yandım başkası yanmasın


Konya'daki esrarengiz madde mağduru ölüm tehlikesini atlattı.
15 Eylül 2008 / 17:20Konya'da girdiği boş arazide katı atık maddeye temas etmesi sonucu kolları ve bacakları yanan gencin babası Hasan Ali Doğan, oğlunun hayati tehlikeyi atlattığı için çok mutlu olduklarını söyledi.

Doğan, oğlu Hüseyin'in tedavi gördüğü Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 Eylülden bu yana hastanede bulunduklarını söyledi.

Hüseyin'i bir meslek sahibi olması için plastik doğrama yapılan iş yerine gönderdiğini belirten Doğan ''Çalıştığı bölgede böyle bir durum oluşmuş. Oğlumun yandığını duyduğumda hemen hastaneye koştum. Sağlık durumunu öğrenmek istediğim doktorlar 'Allah'tan ümit kesilmez' şeklinde cevap verdi. O an eşim Rukiye ve ben yıkıldık'' dedi.

Tedavi sürecinde hemen hemen her gün göz yaşı döktüklerini ifade eden Doğan, şunları kaydetti:

''En sonunda dualarımız kabul oldu. Doktorlarımızdan müjdeli haberi aldık. Oğlum hayati tehlikeyi atlattığı için çok mutluyum. Artık gözümüzden yaş akmayacak. Bilinci açık. Kendiliğinden soluk alıp veriyor. Şu an bacak ve kollarındaki yanıklar tedavi edilecek. Oğlum katı atık maddeye temas etmesi sonucu bu hale geldi. Bölgede gerekli önlemlerin hemen alınması gerekiyor. Başkalarının çocukları yanmasın. Kim bu durumdan sorumluysa davacıyım.''

BAŞKALARI YANMASIN
Hayati tehlikeyi atlatan ve konuşmakta güçlük çeken Hüseyin Doğan ise kendisinin yanarak yaralandığını, başkalarının yanmaması için acilen bölgede önlem alınması gerektiğini ifade etti.

Aslım Çöplüğü yakınındaki Yeni Marangozlar Sanayisi'nde bir plastik doğrama ve mobilya atölyesinde çalışan Hüseyin Doğan, 10 Eylülde boş arazide köpeğin peşinde koşarken, vücudu kuma benzeyen atıkla temas edince yanmıştı.

Atıktan alınan numune incelenmesi için TÜBİTAK'a gönderilmiş, atığın bulunduğu alan da karantina altına alınmıştı.ensonhaber.com