Gazeteci-yazar Kemal Çapraz vefat etti. İnternethaber'de yazarlık yapan Çapraz'ı dün akşam elim bir kazada kaybettik.

Gazeteci-yazar Kemal Çapraz, hakkın rahmetine yürüdü. 44 yaşındaki Çapraz, bu sabaha karşı vefat etti.

Kartal E-5 yan yolda yolun karşısına geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu ağır yaralandı.

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Çapraz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İnternnethaber'de uzun dönemdir köşe yazarlığı yapan Çapraz'a Allah'tan rahmet, ailesine de başsağlığı ve sabır diliyoruz.

KEMAL ÇAPRAZ KİMDİR?

Gazeteci ve araştırmacı olan Kemal Çapraz 1964'te Kastamonu'nun Araç ilçesinde doğmuştur. Annesinin adı Meliha, babasının adı Cemal'dir.

İlk ve orta tahsilini İstanbul'da yapan Kemal Çapraz, 1987'de İstanbul Üniversitesi, Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun olmuştur. Yüksek lisansını aynı üniversitenin, Gazetecilik ve Halkla ilişkiler Kürsüsünde "Kırım Türk Basını ve İsmail Gaspıralı" üzerine yapmıştır. 1985'te fiili olarak gazeteciliğe başlayan Çapraz, özellikle Kırım başta olmak üzere, Türk Dünyasını oluşturan Türk devletleri ve halkları üzerine yaptığı sürekli çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Türkiye, Orta Doğu, Kurultay, Türk Diplomatik gazeteleri yanında, Orkun, Tarih, Kardaşlık, Kırım dergilerinde araştırma ve makaleleriyle, Kırım adlı telif eserin sahibi olan Kemal Çapraz, evli olduğu Zühal Hanım'dan Çağrı isimli bir oğlu vardır.Çapraz halen ufuk Ötesi gazetesini yayınlamaktadır.

Kaynak : İnternetHaber