MHP'den Bakan Şahin'e tepki


Böyle bir dolandırıcılık olayında yer alanların mahkum olması sizi neden üzmüştür?


MHP Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili Oktay Vural, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e, Deniz Feneri Derneği davasıyla ilgili olarak, ''Dava sonucunda, dolandırıcılık olayında yer alanların mahkum olması sizi neden üzmüştür? '' diye sordu.

Vural, bugünkü basın toplantısında dile getirdiği konuları, TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde gündeme getirdi.

Şahin'in, ''Dava sonucunda bazı sanıkların mahkum olmasının sevinilecek bir şey olmadığını, üzüntü duyduğunu belirttiğini'' ifade eden Oktay Vural, şu soruların yanıtlanmasını istedi:

''Böyle bir dolandırıcılık olayında yer alanların mahkum olması sizi neden üzmüştür? Her türlü usulsüzlük ve dolandırıcılığın üzerine gidilmesi gerektiği ve hak ettikleri cezayı almaları hukuk devletinin esası değil midir? Ceza almamaları mı sizi sevindirecekti?

Sizin böyle bir konunun Türkiye'de neden soruşturulmadığından ve bu konuda yargı sürecinin neden başlamadığından üzüntü duymanız gerekmez mi?

Bu dolandırıcılığın Türkiye'den yönetildiği ve Türkiye'ye kadar uzandığı mahkeme tarafından açıklandığı dikkate alındığında, sizin mahkumiyetten üzülmeniz, soruşturma yapacak savcı ve hakimlere mesaj mıdır?''

ensonhaber