habertürkBabasını ve kardeşini kaybettiği trafik kazasında yaralanan genç kız, hukuk fakültesini kazandı

18.09.2008 18:47Erzincan'da babası ve kardeşinin öldüğü trafik kazasında annesiyle birlikte yaralanan Fulya Yalvaç, yoğun bakımdayken yapılan tercihlerle Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.
Sebahattin Yalvaç'ın kullandığı 24 DP 701 plakalı otomobilin 16 Haziranda, Erzincan-Sivas kara yolunun 7. kilometresinde şarampole yuvarlanması sonucu sürücü ile oğlu Samet hayatını kaybetmiş, eşi Hülya ve 19 yaşındaki Fulya Yalvaç yaralanmıştı.
Ambulansla Erzincan Devlet Hastanesine kaldırılan Fulya Yalvaç, yapılan ilk müdahalenin ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi yoğun bakımı ünitesinde tedavi altına alınmıştı.
Kazadan önce ÖSS'ye giren ve eşit ağırlıkta 363.365 puan almayı başaran Fulya'nın tercihlerini yoğun bakımda olduğu için annesi Hülya Yalvaç yapmıştı.
Yapılan tercihlerin ardından yaklaşık 3 aydır Erzincan Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Fulya Yalvaç, Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.
Anne Hülya Yalvaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, yoğun bakımdaki kızının üniversite tercihlerini kendisinin yaptığını söyledi.
Yalvaç, şunları kaydetti:
''Kızım savcı olmayı çok istiyor. Kendisi yoğun bakımda olduğu için tercihlerini ben yaptım. Ankara'da yüksek öğrenim görmek istiyordu, ancak sağlık durumu nedeniyle ben Erzincan Üniversitesini yazdım. Yoğun bakımdayken sınav sonuç belgesi elimize geçti. Çok mutlu oldum. Artık kızımın bir an önce iyileşerek okuluna gitmesi için sürekli dua ediyorum.''
Kaza sonrası zor günler geçirdiklerini ifade eden Yalvaç, ''Kızımın üniversiteyi kazanması yeniden hayata umutla bakmamı sağladı'' dedi.
Erzincan Devlet Hastanesi Başhekimi Levent Kurnaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yalvaç'ın yoğun bakımdaki tedavisinin devam ettiğini belirtti.
Hastanın uzun zamandır yattığı için bir takım sıkıntılar yaşadığını aktaran Kurnaz, genç kızın sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.