En hızlı kravat bağlayan adam VİDEOKravat bağlama rekorunu 2 saniyenin altına indirdi..

18.09.2008 15:31Edirne'de 18 yıldır seyyar olarak kıravat satan ve 2 saniye 29 salise ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na başvuran Sebahattin Kara, kıravat bağlama rekorunu 2 saniyenin altına indirdiğini iddia etti. Daha önce rekorlar kitabına girebilmek için başvuran Kara, noter huzurunda yapılan denemede 2 saniye 29 salisede kıravat bağlamayı başarmıştı.
VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
Yıllardır seyyar olarak kravat sattığını belirten Sebahattin Kara, "Ben geçimimi kıravat satarak sağlıyorum. Daha önce yaptığım denemede 2 saniye 29 salise kıravat bağlamıştım, bu rekor denememin cevabı henüz gelmedi. Bende bu arada kıravat bağlama rekorumu 2 saniyenin altına düşürmeyi başardım. Ben kıravat bağlamayı Fransız bir arkadaşımdan öğrendim. Şu ana kadar bu alanda böyle bir rekor denendiğini duymadım. Rekorlar kitabına adımı yazdırmakta kararlıyım. Eğer benden daha hızlı kravat bağlayacak olan varsa, buyursun çıksın karşıma" dedi.
Kara'nın kısa sürede kravat bağladığını gören vatandaşlar da, daha sonra Kara'nın gözlerini bağlayarak kıravat bağlamasını istediler. Gözleri bağlıda kısa sürede kıravat bağlayan Kara vatandaşlar tarafından alkışlandı. Kara'nın kravat bağlamasını izleyen bazı vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.
İHA