Tuzla'da 'kapatma' cezasıDesan Tersanesinin faaliyetleri 10 gün durduruldu

18.09.2008 14:19Tuzla'da bulunan Desan Tersanesinin faaliyetleri 10 gün durduruldu. Desan Tersanesinde, kapatmaya gerekçe olacak 37 ayrı eksiklik tespit edildi.
Alınan bilgiye göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı incelemenin ardından hazırlanan rapora göre, Desan Tersanesinde, kapatmaya gerekçe olacak 5 maddenin de aralarında bulunduğu 37 ayrı eksiklik tespit edildi.
Bunun üzerine toplanan komisyon, Desan Tersanesinin faaliyetlerinin 10 gün geçici olarak durdurulması yönünde karar aldı. Karar ilgili tersaneye bildirilirken, tersanenin, eksikliklerin giderilmesinin ardından 10 gün dolmadan da açılabileceği belirtildi.
Bu arada, yine geçici süreyle 3 gün önce faaliyetlerinin durdurulması kararlaştırılan Onur Grup Tersanesinde ise eksiklikler giderilerek yeniden çalışmaya başlanması amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüğüne başvuruldu.
Müfettişlerin raporu doğrultusunda, Onur Grup Tersanesinin faaliyetlerine yeniden başlaması kararı verildi. Tersanede işçiler bu sabah yeniden göreve başladı.
AA