Baykal'ı çileden çıkaran ÇAĞRI


BU KAFAYLA GAZETELERİ DE YASAKLAR!..


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CNN Türk'te yayınlanan Ankara Kulisi isimli programda gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.

SONRA YAYINLAMAYIN DİYECEK
Başbakan Erdoğan'ın Doğan grubun yayın organlarını boykot çağrısı Baykal'ı çileden çıkardı. Başbakan, Başbakan olduğunu unutuyor diyen Baykal, "Bugüne kadar hiçbir Başbakan'ın yapmadığı bir şey. Haberleşme özgürlüğüne saygı gösteren bir yayın grubunu evinize sokmayın diyor. Bunun bir sonraki aşaması bunların yayınlanmasına engel olmaktır. Bugün almayın diyorsa, bir aşama sonrası imkan bulursa onların yayınlanmasını engellemektir. Onun da çaresini bulacaktır. Yayınlanmasın isteyecektir.” dedi.
BU BÖLÜCÜLÜK
Başbakan'ı eleştiri yağmuruna tutan Baykal, "Ya yanımdasın ya karşımdasın diyor. Eleştiri kabul etmiyor. Safını seç diyor. Yandaş medyaya karşı neden böyle yapmıyor. "Yanımdaysan ben yanlış yapsam da yanımda olacaksın" diyor. Bu bölücülük. Kabul edilebilir bir olay değil.” diyerek yandaş medyaya da gönderme yaptı.

BU AMBARGO İŞLEMEZ
"Bu ambargo çağrısı işleri mi?" sorusuna, "İşlemez. Kimse bu çağrıya uymaz" iddiasıyla cevap veren Baykal; “Türkiye'de demokrasi işlemiyor. İktidar şunu almayın, bunu satmayın anlayışıyla işletiliyorsa, orada demokrasinin varlığı konusunda şüpheler oluşur” diye konuştu.


ensonhaber