Konya'da ÖPEYİM HOCAM kuyruğu


Erbakan, ev hapsinin ardından ilk kez gittiği Konya'da gövde gösterisi yaptı.


ERBAKAN'DAN 'YENİDEN DÖNECEĞİZ' MESAJI
Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğine katılan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, “Daha önce de ‘tek çiçekle yaz’ olmaz diyorlardı, ancak biz onlara ‘her yaz tek bir çiçekle başlar’ diye cevap vermiştik. Çalışarak aynı başarıyı yeniden elde edeceğiz” dedi.


EL ÖPME KUYRUĞU OLUŞTU
İftar saatinden yaklaşık 10 dakika sonra salona giren Necmettin Erbakan, ‘Mücahit Erbakan’ sloganlarıyla karşılandı. Erbakan'ın yemek yediği sırada birçok partili ve çocuklar, Erbakan'ın yanına yaklaşarak elini öptü. Bazı partililer de Erbakan'ın fotoğraf ve görüntülerini almak için birbiriyle yarıştı.

YENİDEN KONYA'DAN
Şuurlanmanın Konya'dan başlayacağını belirten Erbakan sözlerine şöyle devam etti: “İnsanları siz şuurlandıracaksınız. Biz sıfırdan başlayıp ilk defa zirveye ulaşmadık, kaç kez böyle başarılarımız var. 1969 yılında bir kişi olarak başladık. O zaman ‘sen bağımsızsın ülkeyi nasıl kurtaracaksın? Tek çiçekle yaz olmaz’ diyorlardı, ancak biz onlara her yaz tek bir çiçekle başlar diye cevap vermiştik. Çalışarak aynı başarıyı yeniden elde edeceğiz.”

ensonhaber