Kanımıza kir bulaşmıştı, temizledik


Danışman ile aldatmak - BANA PLAZMAMI VER ayrılığıYaşar Nuri Öztürk, partisinin Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirilen 2. Olağan Kurultayında yaptığı konuşmada, HYP'nin icazeti sadece halktan alan bir siyasi oluşum olduğunu söyledi.

HYP İDEOLOJİ DEĞİL KİTLE PARTİSİDİR
Partisinin hiçbir siyasi hareketin devamı niteliğinde olmadığını kaydeden Öztürk, ''HYP bir ideoloji partisi değil, bir program ve kitle partisidir'' diye konuştu.
HYP'nin dini önemsediğini belirten Öztürk, ''Dinin gerçeğine karşı olan dinci siyasetlerle, dinin tümüne karşı olan sahte laik siyasetlerin ikisine de karşı olduklarını'' ifade etti.

KANIMIZ KİRLENMİŞTİ TEMİZLEDİK
Yaşar Nuri Öztürk, kurultaya gelişinde gazetecilerin ''Yaşar Okuyan'ın partinizden ayrılması HYP'ye kan kaybettirir mi?'' sorusunu da ''Ne kan kaybı? Kanımıza kir bulaşmıştı, temizledik'' diye yanıtladı.
YAŞAR NURİ'DEN DENİZ FENERİ YORUMU
Konuşmasında Almanya'daki Deniz Feneri davasına değinen Öztürk, ''Deniz Feneri denen büyük dinci soygunla anlaşılmıştır ki bizim deşifre ettiğimiz Allah ile aldatmak ihaneti sadece Türkiye'nin değil, tüm insanlığın temel belasıdır'' dedi.
Milletin, devletin, kamunun haklarının din kullanılarak gasp edilmesini eleştiren Öztürk, bunu bir facia olarak nitelendirdi. Öztürk, ''Kuran diyor ki, halkın, kamunun haklarını, mallarını, nimetlerini çalıp çırpan veya çalınıp çırpılmasına sahip çıkanların namaz niyaz içinde de olsalar dinleri yoktur'' diye konuştu.ensonhaber