+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Türkiye Bugün Kılıçdaroğlu-Fırat Düellosuna Kilitlendi!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Türkiye Bugün Kılıçdaroğlu-Fırat Düellosuna Kilitlendi! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Admin GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL Baktabul'un Çılgını GönüL - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Mesajlar
  5.231
  Blog Yazıları
  52
  Tecrübe Puanı
  107374773

  Tanımlı Türkiye Bugün Kılıçdaroğlu-Fırat Düellosuna Kilitlendi!

  Türkiye, bugün ''büyük düello''ya kilitlendi!

  Türkiye nefesini tuttu ve Meclis'te 14:30'da Dengir Mir Mehmet Fırat ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşanacak tartışmaya kitlendi.  Türkiye nefesini tuttu ve Meclis'te 14:30'da AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ve CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşanacak tartışmaya kitlendi.
  Her iki taraf karşılıklı sert suçlamalardan sonra canlı yayında karşılaşmaya hazırlanırken tartırşmanın boyutu ve üslubu ile ilgili endişeler ise giderek artıyor.
  AKP'de rahatsızlık yaratan tartışma ortamına TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın çabaları da engel olamadı. Toptan her iki tarafla da bir takım temaslarda bulunduğunu ve iki taraftan 'söz aldığını' açıkladı.

  Tartışma medeni olmalı
  AKP’li Fırat’la CHP’li Kılıçdaroğlu arasındaki sert tartışma AKP’de rahatsızlık yarattı. Başbakan Yardımcısı Çiçek, tartışmalardaki üslubu eleştirdi, “tartışma ortamı medeni olmalı” dedi. AKP’liler muhalefeti ziyaret ederek, gerginliğin Meclis Genel Kurulu’na taşınmamasını istedi .

  Toptan: Birbirlerini incitmeyeceklerine söz verdiler
  Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, tansiyonun yükselmesinin, siyaset kurumuna genel olarak bir yararı olmadığını belirterek, "O üslubu çok yükselten kişilere de partilere de yararı yoktur.(Fırat ve Kılıçdaroğlu) en son bana, birbirlerini incitecek söz ve davranışlardan kaçınacakları sözünü verdiler" dedi.
  Toptan, Kanal D’de Pamukkale Üniversitesinden canlı yayınlanan "Abbas Güçlü ile Genç Bakış" programına konuk oldu. Toptan, öğrencilerin Ergenekon, Deniz Feneri davası, terör, ekonomideki kriz ile siyasiler arasındaki üslup gibi
  sorularına cevap verdi. Başbakan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki tartışmanın tansiyonunun nasıl düşebileceğine ilişkin soru üzerine Toptan, "Siyasette üslup, demokratik bütün toplumlarda tarih boyu en çok üzerinde durulan, tartışılan konuların başında gelmektedir. Türkiye demokrasisi henüz istediğimiz düzeyde olmamasına rağmen yavaş yavaş yerleşmeye başlayan, demokratik geleneklerle çok kavgacı bir siyasi atmosferden, giderek karşılıklı konuşmak, birbirini dinlemek, hoşgörülü davranmak gibi olumlu
  noktaya gelmiştir. Son zamanlarda yükselen bir tansiyon var, bunun düşürülmesi gerekir" diye konuştu.
  Siyasilere ve öğrencilere "yarın birbirinizin yüzüne bakamayacağınız söz ve davranışlardan kaçının" uyarısında bulunan Toptan, şunları söyledi:
  "Siyaset kurumu, ülkenin sorunlarını çözmek, halkın dertlerine derman bulmak için yarışan topluluktur. Doğal olarak siyasi partiler kendi programları çerçevesinde, ülkenin sorunlarına çözüm bulmak için halktan destek istiyorlar. Bu
  desteği alabildiği oranda kimisi iktidar, kimisi muhalefet oluyor, yarış devam ediyor.
  Tansiyonun yükselmesinin siyaset kurumuna genel olarak bir yararı yoktur. O üslubu çok yükselten kişilere de partilere de yararı yoktur. Çünkü, halkımız kavgayı sevmez, demokratik yarışı sever. Seçimlerde çok yüksek oranda katılım sağlar. Halk, siyasetçilerin kavgasından çok fazla hoşlanmaz. Zaman zaman parlamentomuzda laf atmalar olur, itiş kakış olur. Benim gözlemlediğim, bunları yapanların yeniden seçilip gelmesi çok kolay olmuyor. Ya halk ayıklama yapıyor ya da parti yöneticileri bu tür milletvekillerine prim vermiyor."

  TARTIŞMA

  Fırat ile Kılıçdaroğlu arasındaki tartışmaya da değinen Toptan, "Giderek karşılıklı sözler o hale geldi ki herkes bundan üzüntü duydu, ben de şahsen kaygı duymaya başladım. Karşılıklı ithamlar, hem iki arkadaşımıza ciddi şekilde zarar verir, hem onların partilerine hem parlamentomuza zarar verir. Bugün 14.30’da basının karşısına geçerek, iddialarını söylemeye karar verdiler. Ben o üslubun devam edeceği kaygısı içinde herkese çağrıda bulundum. ’Yapmayın’ dedim, ’üsluba dikkat edin’ dedim. Bir takım temaslar da sağladım. En son bana, birbirlerini
  incitecek söz ve davranışlardan kaçınacakları sözünü verdiler" diye konuştu  Milliyet

 2. #2
  Onursal Üye hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  5.612
  Blog Yazıları
  54
  Tecrübe Puanı
  102309069

  Tanımlı Ce: Türkiye Bugün Kılıçdaroğlu-Fırat Düellosuna Kilitlendi!

  Taraflar Meclis'te karşı karşıya geldi  YENİ ŞAFAK İNTERNET - AJANSLAR
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Basın Toplantı Salonu'nda karşı karşıya geldi.


  Kılıçdaroğlu ve Fırat, tartışma öncesinde TBMM Başkanı Köksal Toptan ile görüştü. Görüşmeye önce Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu'ndan 5 dakika sonra gelen Fırat, Toptan'ın makamına geçti. Toptan'ın Fırat ve Kılıçdaroğlu ile görüşmesi yaklaşık 20 dakika sürdü. Toptan ile görüşmelerinin ardından Kılıçdaroğlu ve Fırat toplantı salonuna geldiler.

  Salona ilk olarak saat 14.26'da beraberindeki CHP kurmayları ile Kılıçdaroğlu ve 6 dakika sonra da Fırat gelirken, toplantı saat 14.33'te başladı.

  Toplantıyı yöneten Uğur Dündar, bu açık oturumun amacının iddiaların belgelerle netleşmesi, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve zihinlerde oluşan soru işaretlerinin kaldırılması olduğunu söyledi. Dündar, tartışma boyunca her iki deneyimli siyasetçinin siyasi etik sınırlarını zorlamayacaklarına inandığını da kaydetti. Dündar, tartışmanın iki siyasetçinin birbirlerine yönelttikleri iddialarla sınırlı kalacağını ve soru almayacaklarını da söyledi.

  CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay ise, toplantının hemen öncesinde AK Parti'li milletvekillerinin basın mensuplarına ayrılan yerlere oturduklarını belirterek, bunun AK Parti'nin basına saygısızlığının bir göstergesi olduğunu, kendilerinin ise tartışmayı dışarıdan izleyeceklerini söyledi.

  Tüm Türkiye'nin günlerdir merakla beklediği tartışmanın hemen öncesinde DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve AK Parti'li bazı milletvekilleri ile bazı basın kuruluşlarının temsilcileri de tartışmayı yerinde izlemek üzere basın toplantısının yapılacağı salona geldiler. Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantı, birçok kanal tarafından da canlı olarak yayınlandı.

  Toplantının yapılacağı salon basın mensupları tarafından sabahın erken saatlerinde üzerlerine hangi medya kuruluşuna ait olduğuna ilişkin not bırakılarak rezerve edildi.

  Yoğun katılım nedeniyle her kuruma yalnızca bir sandalye ayrılmasına izin verilirken, bazı basın mensupları da tartışmayı ayakta ya da zemine oturarak izledi. Tartışma 52 kamera ve 14 canlı yayın aracı ile kamuoyuna aktarıldı.  "SERT VE KIRICI TARTIŞMA BEKLEYENLER OLABİLİR"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, "İkimizde siyasetçiyiz. Birileri düello yahut çok sert kırıcı tartışma beklentisi içinde olabilir. Hayal kırıklığına uğrayacaklardan şimdiden özür diliyorum." dedi.

  Kılıçdaroğlu, Fırat'ın MANAŞ sirketin hayali ihracat yaptığı yönündeki iddiasını yeniden tekrarladı. Kılıçdaroğlu, şirketin hayali ihracat yaptığı yönündeki ihbari yapan kişiyle ilgili iddiaların da gerçek çıkmadığını ifade etti.

  Fırat ise şirketi hakkında iddiada bulunan müfettişin CHP'den milletvekili adayı olduğunu ve kendisinin müfettişle ilgili iddiasının uygun bulunarak mahkemeye sevk edildiğini belirtti. Adı geçen kişinin kendisi hakkında dava açtığını ifade eden Fırat, mahkemenin kendisi lehine karar verdiğini belirtti.

  TARTIŞMADA YENİ BİR İDDİA GÜNDEME GELMEDİ

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ve CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki tartışma hayali ihracat ve eroin kaçakçılığı üzerinde odaklandı. AK Partili Fırat, kendisinin elinde belge olmadan konuşmadığını belirterek, "Usulsüzlük ve yolsuzluk için istifa etmek gerekiyorsa önce kendi partisini soyanların istifa etmesi gerekir." dedi.
  CHP'li Kılıçdaroğlu, hayali ihracat ve eroin kaçakçılığı konusundaki daha önceki iddiaların tekrarlayarak, siyasette ahlakın ve dürüstlüğün önemine işaret etti.

  "BANA EVRAK SALLANMASIN, FOTOKOPİSİ VERİLSİN"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat:
  Çok üzgünüm böyle bir rapordan dolayı üzülüyorum. Bu rapor Ukrayna ile ilgiliydi şimdi İngiltere oldu. Danıştay kararını açıkladı. 10. daire 1994 tarihinde yapılan ihracattan bahsediyor. Nerden yapılıyor. 2003 yılında yapılıyor. 2003 yılında yapılan bir ihracatı Danıştay nasıl karara bağlamış. Bölge idare mahkemesinin kararı birbirini tutmuyor. Fotokopi çekin ve dağıtın. Bana yöneltilen suç ayrı, söylenenler ayrı. Bir de zaman aşımı var. Çok ayıp çok çok çok ayıp. Hemen okuma ihtiyacını söylemek isterdim. Ben bir kez daha okumak istiyorum. İhraç edilen mallarda sorun olmadığı tespit edilmek üzere Fırat'ın suç tarihinde görevde olmadığını. Fırat'ın suç tarihi itibari ile görevde olmaması. Bu davanın düştüğüne dair tek bir belge var mı? Ben bunu kendilerine sundum. Şimdi hayali belgelerle Danıştay şu kararı vermiş deyip başka kararı vereceksiniz. Bu kaçakçılık değil, zaman aşımından kapatılmış diyeceksiniz. Bu memurlara ne yapacaksınız. Bu konuda devamlı gündeme getirdiniz. Tartıştık. Size süre istediğiniz yerde istediğiniz zaman tartışmaya hazırım. Sahte belge göstermeyin. Yanlış ve yalan beyanda bulunmayın. Burada bir zaman aşımı yok. Zaman aşımından değil. Tarsus mahkemesi bunun uygun olduğunu söylüyor. Danıştay kararını o dosyaları çıkarın onları tartışalım. Onlar mutlaka yargıdan mutlaka neticelenmiş olması lazım. O bakımdan ben takdiri sizlere bırakıyorum. Sakın ola bana oradan evrak sallanmasın. Fotokopi yapılır biri bana birisi de basına verilir. Mahkeme kararlarını inceleyin. Bir de bu dava ile inceleyin. İlişki var ise hak verin. Yoksa bir daha inanmayın.

  "DANIŞTAY'IN KARARINI VERDİM"

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu:

  Değerli vatandaşlarım 3 tane rapor var. Birisin tarihi 2000 144/9, 2004/6 ve 2006/21-206 sayılı rapor. Benim tespit ettiğim yargı kararlarını dağıtacağım rapor 2004 tarihli rapor. Bu rapor 24 Ekim 200 bu rapor hatalı. Benim iddiam bu. Menas'ın mallarını yurtdışına götüren. Hayali ihracat yaptı diyor. Mahkemeye verdim. Danıştay'ın verdiği kararı verdim. Ben hiç bir zaman Ukrayna'ya diye söylemedim. Hayali ihracat diye söylemedim. İhracat 30 senede bir yapılan bir iş değildir. Yapılır, raporlara girer. Uzun süre bu işi yaptım. 24 Ekim 2000 tarihli raporda hayali ihracat yaptığı karar var. Daha benden ne istiyorsunuz. 3. raporu bilmiyorum. O raporu da bana verirse incelerim. Kesinleşen mahkeme kararı yok mu? Ben onlarla ilgilenmem ben yargının kesinleştirdiği size bilgiyi raporu, kimin düzenlediğini itirazı ve Danıştay'ın kararını açıkladım.

  "BELGELERİ TAKDİM EDERSENİZ İHTİLAF OLMAZ"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat:

  Sayın Kılıçdaroğlu hesap uzmanı olup olmadığımı sordu. Peki bana birşey söyleyebilir mi biraz önce ilk sorusu vardı ya. Başbakan'ın imzası ile yalanlayacaktı. Kimdi o? Bayram Çolak adında bir arkadaştı. Onun düzenlediğini bilmiyorsa yemin ederse ve dosya üzerine yemin ederse ben inanırım. Biraz önce dağıtılan rapora dikkat edin. 3 tane gelecek. Bunların ilintisi var mı yok mu? aynı dava mı ayrı dava mı bakın. Karar bunlarla ilgili mi değil mi? Bayram Çolak'ın benim hakkımda düzenlediği rapor ile neden çok ilgilendi. Gündeme getirdi. Zannediyorum Mersin belediyesi bu kadar belge bulmuş. Bunları kendisine göndermiş. Tekrar o konularla ilgili konuşalım. Ben ne gibi konuşacaksam belgeleri takdim ediyorum. Siz de takdim ederseniz ihtilaf olmaz.
  EROİN KAÇAKÇILIĞI İDDİASI YALANLANDI
  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu:
  Ben yine 24 Ekim 2004 yılındaki raporu alıp dağıtması ile ilgili söz istiyorum. Söz versin her ortamda tartışalım.
  Şimdi ikinci işe gelelim. Arkadaşlar benim iddiam. Fırat'ın ortağı olduğu şirketin TIR'ında 89 kilo eroin yakalandı mı yakalanmadı mı? Sayın Başbakan'a sordum. 27 Şubat 2008'de yakalandı. Bu olay Vatan Gazetesi'nde yayınlandı. Manşetten. Eroin TIR'ının sırrı diye yayınlandı. Ben bu haberi okudum. Sayın Fırat'ın açıklamalarını okudum. Ayrıldıktan sonra başka firmada çıkar çıkmaz beni ilgilendirmez. Fakat bir süre sonra bir belge elime geçti. Gümrükler İdaresi'ne yazılmış. Belge'de şöyle ifade var. İdaremizden her türlü işlemin durdurularak tarafıma bilgi verilmesini rica ederim. Bu şu demek bizim ürünlerimiz sınırdan geçerken engellemeyin diyor. Firma diyebilir mi diyebilir. Yazının altında A.Kadir Gürüz'ün altında Fırat deniliyor. Vekil olarak avukat imzalıyor. Ben iktidardaki partinin genel başkan yardımcısı isem. Benim adımı Gümrük Müsteşarlığına yazılan yazıya kim hangi hakla yazabilir. Bunu alan memur ne diyebilir. Dikkatli olalım diyecek. Bu sadece Menas olsa sorun yok. Siyasi nüfuzunu burada kullanmıştır. Burada soru işareti doğar. Sayın Fırat ben 1 Eylül 2007'de ayrıldım. ayrılma yazısı bu arkadaşlar. Bir daktilo ile yazılmış. Sonra ne oluyor. Yönetim Kurulu toplanıyor. onlarda diyorlar 2007'de ayrılmıştır diye karar alıyorlar. Aradan 8 ay geçiyor. Bir gün Vatan Gazetesi şunu manşet yapıyor. 10 Mayıs'ta 9 Mayıs'ta Sayın Fırat'a tır yakalandı ne diyorsun diyor. 8 ay sonra notere gidilip ben şu tarihte ayrıldım diyor. 1 sorum ayrıldığınız neden 8 ay sonra notere gidiyorsunuz. Siz tereddüt etmez misiniz? Sonra Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış. 4 Haziran 2008. Şimdi Sayın Fırat diyor ki ben oradan ayrıldım. Bu iki belgenin daktilonun 8 ay bekliyorsunuz da uyuşturucu olayından sonra notere götürüyorsunuz. Fırat efendim suçlular bulundu ağır cezada yargılanıyor, şoför hapiste diyor. Bizi dinleyen vatandaşlar siz bugüne kadar uyuşturucu baronlarının yakalandığını duydunuz mu? Van'da bir uyuşturucu baronlarının karakol basıp polisin burnunu kırdığını biliyorsunuz. Hapishaneye gir sana ve ailene bakarız diyor. Sen bunu uyduruyor musun? Hayır. Jandarma narkotikten davet edilen insan. Niye yakalayamıyorsunuz deniliyor. Diyor ki bizim yakalayabildiklerimiz sadece taşıyıcılar. Onların bu işle hiç bağlantısı görülmüyor. Delil ve veri elde edilmiyor. Tamamen geri planda kalıyor. Tüm dünyada bu böyle. Baba filmini hepimiz biliyoruz.
  Peki nasıl yakalandı. Kırmızı, sarı yeşil hat. Yeşil hatlar hiç aranmazlar. Onlarda hiç sorun olmaz. Sarı hat evrakları incelenir, kırmızı hattaki firmalar tamamen incelenir. Menas kırmızı hatta olan bir firma. Kırmızı hatta olan bir firmayı çıkarın diye bir belge var. Niçin kırmızı hattan çıkarın derken sayın Dengir Fırat beyin ismi yazılır. Bu bürokrasi anlamadığımız yada iyi anladığım baskı anlamına gelir. İddiamı yine okuyayım size. Fırat'ın en büyük ortağının firmasında uyuşturucu yakalandı mı yakalanmadı mı? Kaygılarım da kuşkularım da bu. Kılıçdaroğlu'nun iddialarını ispatına gerek yok. Ben aşağılık sözü için özür diliyorum. Benim söylediklerimin tamamı belgeye dayalı. Asla bir tane belgeli yok. 89 kilo eroin yakalandı mı yakalanmadı mı? yazı var mı yok mu? var. Uyuşturucu haberinden sonra götürdü. Benim aklıma geldi.

  "BEN BU ŞİRKETTEN AYRILDIM"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat:

  Birincisi bütün delilleri şu dosyanın içinde var. Size dosya verdim zahmet edip bakın. Şimdi dolayısıyla ortak idim. Bir şey sormak istiyorum. Ben şu tarihte hissemi şu kadar 300 bin ABD dolarına aldım diyor. Bunu yönetim Kurulu Kararı'na işliyorlar. Vatan gazetesinin yayınının yapıldığı gün ile aynı. Vatan'ın Ankara temsilcisi bana ulaştı. Ne gibi bir durum olduğunu sordu. Menas'ı aradım noter tasdikli karar zaten noter tasdikli ama alınan kararın da noter tasdikli olduğunu yazıyor. Ben orda banka havale mektuplarını gösterdim. Bazılar hisse senedi alıp satıyor ben o tarihte sattığım ile ilişkili olarak 300 bin doların hesabıma İş Bankası'na geldiğini görebilirsiniz. Dolayısı ile ben 1 Eylül'de ayrıldım. Velev ki ben ayrılmadım. Ben Menas AŞ bu işlerle uğraştığı konusun tenzil ediyorum. Benim ortağım avukat ben de avukatım. İkimiz de hukuk fakültesi mezunuyuz. Narenciye ile geçiniyoruz. Narenciyeyi bir tüccara satıyoruz. Bazen parasını alamıyoruz. Arkadaş geldi biz de bu işi yapalım dedi. Biz Menas'ın adını söyleyelim. Paketleme tesisi aldık. Mersin'de olan Menas Kooparatifi'nin tesisi vardı. Onu aldık. 1993 yılında kuruldu. Ne zamana kadar 1998'e kadar yönetimdeydi. Sadece imza yetkim yoktu. 1998 yılında seçime gireceğim için ben bu işten ayrılıyorum dedim. Bu arada ihracatımız devam ediyor. Ortak yarısındayız dedi. Kar zarar beraberiz dedi. Tamam dedim. Ama bu tesis var, buna da bir kiralama fiyatı koyalım onu da siz işletin dedi. Benim hisseme düşen 500 bin dolar zarar çıktı. Ben o kirayı da alamadım. Borçlarıma sayıldı. Bu arkadaşlarım benden dolayı iftiraya uğruyordu. Ankara'ya geldi. Ben bunu satayım dedim. Ya sen al yada bunu üçüncü kişiye satalım dedim. Oğlumla görüştüm çok masraf yapmış. Paramı gönderdiğin gün ben sana satarım dedi. İki kızımın hissesi de var dedi. Onlar da vardı. Yine banka dekontlarını incelerseniz. Ama bunlar önemli değil. Menas sadece narenciye ihracatçısı. Gelelim ki buna hadi ortak oldum. Değerli arkadaşlar bir şey söylerken ayağınız yere basmalı. Sizin TIR'da eroin yakalandı mı yakalanmadı mı. Senede 1500 TIR ile nakliye, sevkiyat yapan bir sektör. O bakımdan ben hiç baron olmadım. 5 kuruş parayı haram parayı cebime sokmadım. Ben rahatım dedim. Yapılan yoklamada bu daha evvel takip edilen bir araç. Kaçakçılık tarafından. Geliyor yükü yüklüyor ve malı çıkarıyorlar içerisinden. Edirne hazırlıyor mahkemeye gönderiyor. Halen orda cezaevinde. İlk yakalandığı anda da ifade veriyor. Ben Irak'a yük götürmüştüm. Urfa yakınlarında bu yükü yükleyeceklerini söylemişlerdi. Bana şu kadar para vereceklerdi dedi. İfadeleri bu. Menas'tan herhangi bir ifade vermek üzere çağrılmamıştır. Eroin'in üzerinde 4 kişinin parmak izi görünüyor. Parmak izleri alınıyor ve izler uyuşmuyor. Başka şahıslar olduğu tespit ediliyor. Durum bu Menas'ın aracında eroin çıktı mı? Diyelim ki basın Finlandiya'dan kağıt getiriyor. Gelirken üzerinden uyuşturucu çıkıyor. Bunu patron mu öder. Aracın başka yerinde esrar ele geçiyor. Bu sizin mi esrarınız mı oluyor?. Siyaset yapıyoruz diye birilerini karalamayın. Siz Vatan'ın devamı sayfasına geçseydiniz. Arkasını çeviriyorsunuz Dengir Fırat şu tarihte şirketten ayrılmış diyor. Yapılan araştırmada şoför tarafından yapıldığı yazılıyor. Her cümlesinde beni ve Menas'ı aklıyor. Elinizi vicdanınıza koyun. Bu haberi okudunuz devamını neden söylemiyorsunuz. Şüphe uyandırsanız doğru ama şüphe uyandırmazsanız başka yerde tekrar edeceğim. Aksini ispat etmediğiniz sürece iftira olduğunu ve yanlız Fırat'a yönelik değil partimizin anlayışı olarak algılıyorum."

  "UNAKITAN BU KONUDA NE DÜŞÜNÜYOR?"

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu:
  Fırat şoför şüpheli bir adamı neden çalıştırır. Böyle şey olur mu? Ben size yeşil hattan geçen firmaları da söyleyeyim. Menas'ın kırmızı hatta alınmasını isteyen ben değilim. Son inceleme Ukrayna'dan gelen yazı. Çok ilginçtir ki Ukrayna, Rusya'ya yapılan ihraçta çift fatura düzenliyoruz diyor. Sayın Unakıtan ne düşünüyor. Çift fatura terimini siz söylüyorsanız sistem bitmiştir demek. Bizim partimizin tutumu bu yönde olduğu beyanı oldu. Bizim partimizin beyanı siyasi ahlak için tüm çabayı sarfetmektir. Şaban Dişli ne yaptı. Çıktı. Ben kendisine şu kürsüden teşekkür ettim. Siyasette ahlakı artırdığımız zaman ama biz bir şey yapmalıyız. Ben ortağı dahi olsam ne olur dedi. Geçen bir gazetenin manşetinde. Japonya'da dağıtılan pirincin küflü olduğu için istifa ediyorum. Ben istifa etsem diyordu etse doğru olmazdı.

  FIRAT FIKRA ANLATTI

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat:
  Ben birşey söylemeyeceğim. Anadoluda yaygın olan bir fıkra var. Analarımız habur yoğurup ekmek yapar. Eşi karşısında oturuyor. O sırada bir gaz kaçırıyor. Eşi ayıp olmadı mı diyor. O da sen geçen sene baltanın sapını kırdığın için utanmadın mı. Biz yine hayali ihracata geldik. Özür. Siyasete seviye getirmek için belgesiz konuşmayın. Delil olmadan açıklamam. Bir sürü geliyor. Açıklamam. Belgesini bulurum. Hazırlıklı olurum. Söz böyle yapmışsınız derim. Usulsüzlük ve yolsuzluk için istifa etmek gerekiyorsa önce kendi partisini soyanların istifa etmesi gerekir.

  1 SAAT 35 DAKİKA TARTIŞTILAR

  Tartışma programı 1 saat 35 dakika sürdü. Tartışmanın ardından Kılıçdaroğlu, “ben iddialarımı ispat ettim, bana göre istifa etmesi gerekir” derken, Fırat, tartışmaya ilişkin “Kılıçdaroğlu'nun abarttığı ortaya çıktı” yorumunu yaptı.


  YENİ ŞAFAK alintidir

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Türkiye 13.30'a kilitlendi, Nuri Şahin!..
  By Cr4zyjojo in forum Avrupadan Futboll
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-09-2011, 12:09
 2. Fırat çıktı Kılıçdaroğlu kaçtı
  By LAFAKOZ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-23-2008, 08:55
 3. Fırat Şarkı Sözü-Kubat(Fırat)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-18-2008, 21:16
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-04-2008, 22:13
 5. Fırat-İbrahim Tatlıses(Fırat şarkı sözü)
  By XxCANISIxX in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-02-2008, 21:50

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375