Benim alnım AK vicdanım TEMİZ


Çankaya Belediye Başkanı: Belediye başkanları mal varlığını açıklasın..Rüşvet skandalı ile gündeme gelen Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, son günlerde yaşanan gelişmelere ışık tutmak için belediye başkanlarına bir çağrı yaparak mal varlıklarını kamuoyuna açıklamaya davet etti.

BENİM ALNIM AK VİZDANIM TEMİZ
Yazılı bir açıklama yapan Muzaffer Eryılmaz, Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra mal varlığını belediyenin eski web sitesinde yayınlattığını hatırlatarak, mal bildirim belgesini belediyenin internet sitesinde yeniden kamuoyunun bilgisine sunduğunu açıkladı. "Benim alnım ak, vicdanım temiz" diyen Eryılmaz, sosyal belediyecilik ilkelerine sonuna dek bağlı kalıp sorumluluklarını yerine getirdiğini söyledi. Çankaya Belediyesi'nin, AK Parti'nin gündem değiştirme oyununun kurbanı olarak seçilemeyeceğini savunan Eryılmaz, "Temiz toplum özlemiyle kılı kırk yararak iş görmeyi temel düstur olarak belirleyen Çankaya Belediyesi, AKP'nin kirli çamaşırlarına karşı asla rehin alınamaz, buna izin vermeyiz" dedi.

BENİM MAL VARLIĞIM AÇIKLANMIŞ
Eryılmaz, mal varlığıyla ilgili şu bilgilere yer verdi: "2004 yılında eşimin ve benim mal varlığımı açıklamış, 2005 yılında eşime ait bir kooperatif hissesi ve bir binek aracın satılıp araba aldığımıza dair değişikliği de beyan etmiştim. Bugüne dek bana ve aileme ait mal varlığında artış olmadığı belgelerle de gözler önündedir. Yurttaşlık bilinciyle belediye başkanlarını benzer bir şekilde şeffaf tutum sergilemeye davet ediyorum."

ensonhaber