Kamer Genç'ten Gül'e: Köşk'ten İN


Köşk'te oturamazsın. Orada Atatürk'ün izleri kalmadı. Sizi protesto ediyorum!..TBMM’nin 23. Dönem 3. Yasama Yılı’nın açılışına Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç’in, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü protesto eden sözleri damgasını vurdu.

YİNE DEDİĞİNİ YAPTI
Cumhurbaşkanı Gül, Genel Kurul Salonu’nda açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelirken, Genç’in protestosuyla karşılaştı. Daha önce rektör atamaları konusunda tavrını değiştirmezse Gül’ü protesto edeceğini açıklayan Genç dediğini yaptı.

ATATÜRK'ÜN İZLERİNİ SİLDİN
Genç, oturduğu yerden kalkarak Gül’e karşı, “Laik demokratik cumhuriyetin ilkelerine uymayan biri o Köşk'te oturamaz. Orada Atatürk’ün izleri kalmadı. Sizi protesto ediyorum” şeklindeki sözleri üzerine, Genel Kurul salonunda kısa süreli şaşkınlık yaşandı.

DEFOL ÇIK DIŞARI
Ardından AKP’liler tepki gösterdi. Bazı AKP’li milletvekilleri Genç’e, “Defol git, bu salondan çık” diye tepki gösterdiler.

AYIP OLUYOR AMA!..
Bunun üzerine araya giren Toptan, “Sayın Genç, ayıp oluyor, lütfen oturun yerinize” dedi ve AKP sıralarına dönerek, sessizlik istedi, Gül'ün konuşmasına devam etmesini istedi. Kısa bir süre şaşkınlık geçiren Gül de, konuşmasına devam etti.

CHP'LİLERDEN PASİF PROTESTO
Abdullah Gül'ü protesto eden ikinci bir grup da CHP'lilerdi. Gül, Cumhurbaşkanı olduğunda yemin törenine ve verdiği resepsiyonlara katılmayan CHP bu kez pasif protesto gerçekleştirdi. Vekiller Gül salona girerken ayağa kalmadı.

ensonhaber