Adana’da annelerinin alışverişe giderken üzerlerine kapıyı kilitlediği 5 yaşındaki İlayda, 2 yaşındaki Aras ile 11 aylık Suzan, 5 saat boyunca yalnız kaldı.

Karınları acıkınca ağlayan çocukların sesini duyan komşuların çağırdığı polis, itfaiyenin yangın merdiveniyle 3 kardeşi evden aldı.
3 çocuğu evde bıraktı
Güzelyalı Mahallesi’nde oturan, Gülşah Tanar (22), dün sabah 3 çocuğunu evde bırakıp, alışverişe gitti. Saat 14.00 sıralarında evdeki çocukların ağlayıp, kapıya vurmaları üzerine komşuları polise haber verdi. Eve gelen polisler, kapının arkasından çocuklardan İlayda ile konuştu. Polisin sorularına tek tek yanıt veren minik İlayda, "Annemin adı Gülşah, babamın Ender. Annem gezmeye gitti, 2 kardeşimle birlikte biz evde yalnızız" dedi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’ndan eve girmek için telefonla izin alan polis itfaiyenin yangın merdiveniyle 6’ncı kattaki daireye girdi. Kardeşlerine yaklaşık 5 saat boyunca anne şefkatiyle sahip çıkan İlayda ve 2 kardeşi, anne ve babasına ulaşılamayınca İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne teslim edildi.6 saat sonra geldi
Anne Gülşah Tanar, çocukları evden çıkarıldıktan bir saat sonra evine döndü. Çocuklarını bulamayınca, komşulara sorup, polislerin götürdüğünü öğrenince Fatih Polis Merkezi’ne giden Gülşah Tanar alışverişe gittiğini söyledi. Eşinden ayrı yaşadığı belirlenen Gülşah Tanar, sorgusundan sonra sağlık muayenesi için karakoldan çıkarılırken 11 aylık kızı Suzan’ı yüzüne siper etti. Gülşah Tanar daha sonra nezarete konulurken, çocuklar da Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Sitesi’ne teslim edildi. Tanar’ın, Ahlak Bürosu’nda fuhuş yapmak suçundan kaydı bulunduğu ortaya çıktı.


haberler.com