DTP-MHP BAYRAM HAVASI sürüyor


Devlet Bahçeli ve Ahmet Türk, Anıtkabir'de bayramlaştılar.


MHP-DTP BAYRAM HAVASI SÜRÜYOR
22 Temmuz seçimlerinin ardından DTP'li Milletvekillerinin bağımsız olarak TBMM'ye girmesi ve ardından DTP çatısı altında toplanmasının ardından en çok merak edilen konu, MHP ve DTP'nin Meclis çatısı altında nasıl bir ilişkileri olacağıydı. Ancak beklenen gerginliğin aksine, TBMM'nin açılış töreninde MHP lideri Bahçeli'nin DTP'li vekillerle tokalaşması ile başlayan yumuşak hava, dün de TBMM'nin açılış töreninde aynı şekilde devam etti.

ANITKABİR'DE BAYRAMLAŞTILAR
TBMM'nin açılışı nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk konulması sırasında MHP lideri Devlet Bahçeli ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, tokalaşarak birbirlerinin bayramını kutladı.
MECLİS'TE BAYRAMLAŞMA
Genel Kurul salonuna ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geldi. Salona en son giren ise CHP Genel Başkanı Deniz Baykal oldu. İktidar ve muhalefet kulislerindeki milletvekilleri birbirleriyle bayramlaştı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Genel Kurul salonuna girdikten sonra DTP sıralarına giderek Genel Başkanı Ahmet Türk ile tokalaşarak öpüştü. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan da DTP'liler ile tokalaştı.

ensonhaber