Paşalara bayram ziyareti


Ergenekon zanlısı emekli generaller Hurşit Tolon ve Veli Küçük cezaevinde yakınlarıyla bayramlaştı.Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün de kaldığı Kandıra Özel Güvenlikli F Tipi Cezaevi dün açık görüşte ziyaretçi akınına uğradı.

YAKINLARIYLA GÖRÜŞTÜLER
Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin daha önce savcılıktan izin alan birinci derecedeki yakınlarıyla görüşmesine izin verildi. Diğer tutuklu ve hükümlüler gibi Tolon ile Küçük de açık görüşte eşleri ve çocuklarıyla hasret giderdiler.
Cezaevinin diğer sakinlerinden Alaattin Çakıcı, Sedat Peker, Sami Hoştan, Sedat Şahin, Yaşar Öz, Oktay Öztürk, Oktay Yıldırım, Ogün Samast’ın yakınları da ziyarete geldi.

Basın mensuplarının İzmit-Kandıra yolunun cezaevinin bulunduğu tarafa geçmesine izin verilmeyince ziyaretçilerin büyük bölümü görüntülenemedi. Açık görüşten yararlanan Sami Hoştan’ın kardeşi Sedat Hoştan, ağabeyinin suçsuz olduğunu önü sürerek, “Adalet yerini bulacak” dedi.

ERUYGUR CİHAZA BAĞLI
Sağlık durumu nedeniyle tahliyesine karar verilen ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde 17 Eylül’den bu yana tedavi gören emekli Orgeneral Şener Eruygur’a halen oksijen tedavisi uygulandığı belirtildi. Başhekim Prof. Dr. Nazım Mutlu, şuuru yarı açık olan Eruygur’un solunumu normale döndüğünde servisteki odasına alınacağını belirtti.


ensonhaber