AKP seçimde HİLE YAPACAK


CHP, yerel seçimlerde AKP'nin İzmir'de hile yapacağını savunuyor.

İZMİR REKABETİ KIZIŞIYOR
2009 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde İzmir özel bir önem kazandı. Başbakan Erdoğan'ın İzmir'in alınması için teşkilata kesin talimat verdiği biliniyor. Diğer yandan CHP, 'Solun kalesi' olarak bilinen İzmir'i AKP'ye kaptırmamak için sıkı çalışıyor. Seçimlerde beklenmeyen bir durumun yaşanması ve İzmir'i AKP'nin kazanması durumunda ise, teşkilatın başarısızlığını saklamak için bahane şimdiden hazır.

KÖMÜR'DEN SONRA İKİNCİ BAHANE
AKP'nin seçimlerde kömür dağıtarak yüksek oy kazandığını savunan CHP, bu kez de AKP'nin seçimlerde hile yapacağını öne sürdü. İddianın sahibi CHP Milletvekili Ahmet Ersin. Ersin, Milliyet yazarı Melih Aşık'a yaptığı açıklamada, AKP'nin İzmir'de seçim hilesi yaptığını iddia ediyor.

SEÇMENLER KAYDIRILACAK
Ersin'in iddiasına göre; İzmir’in bazı ilçelerinde CHP’nin ezici üstünlüğü var, bazılarında AKP az bir oyla seçimi kaybetmiş. AKP, az oyla kaybettiği ilçelere, kazanma umudu sıfır olan ilçelerden kâğıt üzerinde seçmen kaydırabilir.

YARDIM PAKETİ DAĞITMIŞTI
İzmir'i AKP'ye kaptırmamak için sıkı şekilde çalışan CHP İzmir Teşkilatı ve Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ramazan Bayramı'ndan önce çok tartışılan bir icaata da imza atmıştı. Kocaoğlu, CHP'nin 'AKP kömür, pirinç ve altın dağıtarak seçmeni satın alıyor' şeklindeki çıkışlarına rağmen, İzmir'de 50 bine yakın aileye 'para yardımında' bulunmuştu.

ensonhaber