Ünlü iş adamı sel kurbanı


Kemer Coutry'nin sahibi ve 3 çocuğu sel sularına kapıldı.Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Mehmetalan Köyü'nde etkili olan yağışın ardından meydana gelen selde Kemer Country'nin sahibi Esat Edin ve 3 çocuğu kayboldu. Yapılan arama çalışmalarında Edin'in kızları Aliye ve Serra'nın cesetleri bulundu.
ÇADIR KURMUŞLARDI
Alınan bilgiye göre, Edremit'te gece etkili olan yağmur, Mehmetalan Köyü'nde sele neden oldu. Tatil için köye geldiği öğrenilen Kemer Country'nin sahibi Esat Edin, çocukları Aliye, Serra ve Cem ile çadır kurdukları dere kenarında sel sularına kapıldı.
Çevredeki vatandaşların durumu jandarma ekiplerine bildirmelerinin ardından bölgede yapılan arama çalışmalarında Aliye ve Serra Edin'in cesetleri bulunarak, Edremit Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Esat Edin ve oğlunu arama çalışmaları sürüyor.

OĞLUNUN CESEDİ BULUNDU
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Mehmetalan Köyü'nde etkili olan yağışın ardından meydana gelen selde kaybolan Kemer Country'nin sahibi Esat Edin ve oğlunun cesetlerinin bulunduğu bildirildi.
Aydın, çadır kurdukları bölgeye 200-300 metre mesafede bulunan cesetlerin Edremit Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığını bildirdi.
Baba Esat Edin ve oğlu Cem Edin'in cesetlerinin de bulunduğunu anlatan Aydın, ''Baba ve oğlunun cesetleri de çadır bölgesine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulundu. Bu iki ceset de Edremit Devlet Hastanesine kaldırılacak'' dedi.

Mart ayında eşini kaybetmişti
3 bin dönüm arazi üzerinde kurduğu Kemer Country projesi sayesinde Türkiye'yi nitelikli konut kavramıyla tanıştıran Kemer Yapı Turizm Yürütme Kurulu Başkanı Esat Edin eşi Mehpare Edin 19 Mart 2008'de vefat ettmişti. 2004 yılında kansere yakalanan Mehare Edin, 2007 yılında Amerika'da tedavi görerek Türkiye'ye dönmüştü.

AA

ensonhaber