Şehitler için Facebook'ta kanal kuruldu


Facebook'ta kurulan kanal binlerce ziyaretçinin akınına uğruyor.
Hakkari Şamdinli Aktütün karakoluna yapılan saldırının ardından şehit askerlerin anısına facebook paylaşım sitesinde bir sayfa oluşturuldu.

Mazisi bölücü örgüte yönelik yapılan başarılı operasyonlarla dolu olan Aktütün Karakolu adına yapılan sayfa binlerce ziyaretçinin akınına uğruyor. Sayfayı ziyaret eden ve daha önce aynı karakolda görev yapmış çok sayıda internet kullanıcısı yapılan operasyonlarla ilgili fotoğrafları site aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıyor. Sayfada yapılan saldırıya karşı tepkilerini gösteren vatandaşlar, teröre lanet okuyor. Karakolda daha önce görev yapan askerlerin operasyonlarla ilgili fotoğrafları Aktütün
karakolunun terörle mücadeledeki başarısını ortaya koyarken, bundan dolayı bölücü örgütün sürekli hedefinde olduğunu gösteriyor.
MAYIS AYINDA YAPILAN SALDIRIDA 6 ŞEHİT VERMİŞTİK
Şemdinli'deki Aktütün Karakolu'na geçtiğimiz Mayıs ayında 150-200 kişilik grupla iki koldan saldırı düzenlenmiş, 6 güvenlik görevlisi şehit olmuştu. 19 bölücü örgüt mensubunun öldürüldüğü baskında Karakolun köy yakınında olması nedeniyle teröristlerin açtığı ateş sırasında köylülerden de yaralananlar olmuştu.
İLK BASKIN 16 YIL ÖNCE YAŞANMIŞTI
Aktütün Karakolu'na 16 yıl önce de PKK tarafından baskın düzenlenmişti. Irak'taki kamplardan gelen 500 terörist, RPG-7 roketatar ve uzun namlulu silahlarla karakola saldırmış 22 asker şehit olmuştu.
SON BASKINDA 15 MEHMETÇİK ŞEHİT OLDU
Dün gece bölücü terör örgütü mensuplarının hain bir saldırının gerçekleştiği Aktütün Karakolunda 15 mehmetçik şehit olurken, 22 asker yaralandı. Karakola bugüne kadar yapılan üç hain saldırıda toplam 43 güvenlik görevlisi şehit verildi.

ensonhaber