+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Diyarbakır'da polis servisine saldırı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Diyarbakır'da polis servisine saldırı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956763

  ! Diyarbakır'da polis servisine saldırı

  Diyarbakır'da polis servisine saldırı


  Diyarbakır'da polis okulu servis aracına saldırı: 4'ü polis 5 kişi şehit oldu, 19 yaralı..

  18:45 Diyarbakır'da polis servis aracına yönelik silahlı saldırıda şehit olanların sayısı 4'ü polis olmak üzere şehit sayısı 5'e yükseldi.
  Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulunda çalışan memurları taşıyan servis otobüsüne Azizye Mahallesi'nden geçerken kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen saldırıda şehit olanların sayısı 5'e yükseldi. Olayda yaralananların sayısının ise 23'ye yükseldiği bildirildi.

  18:05: Son gelen bilgilere göre olayda 2 polis şehit oldu, 13 yaralı var

  17:46: İlk bilgilerine göre olayda 1'i ağır 7 yaralı var.

  MECLİS'TE TEZKERE, DİYARBAKIR'DA SALDIRI
  Meclis'te tezkere tartışması yaşanırken, Diyarbakır'dan terör saldırısı haberi geldi. Diyarbakır'da polis servis aracına 2 kişi tarafından bombalı ve silahlı saldırı düzenlendi.
  UZUN NAMLULU SİLAHLARLA TARANDI
  Edinilen bilgiye göre, Yenişenir ilçesi Seyrantepe mevkisinde Diyarbakır-Silvan kara yolu üzerinde seyir halindeki polis servis aracına Aziziye Mahallesi ara sokaklarından henüz kimliği belirsiz kişi veya kişilerce uzun namlulu silahla tarandı. Yaralılar Diyarbakır'daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, bazı yaralıların durumunun ağır olduğu bildirildi.
  Zanlılar silahlarını bırakıp kaçtı. Saldırının gerçekleştiği bölgede patlamamış bir de el bombası bulundu. Polis kaçan iki saldırganı yakalamak için operasyon başlattı.

  VALİ OLAY YERİNDE
  Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, olay yerine gelerek, incelemede bulunduktan sonra yaralıları hastanelerde ziyaret ettiler.

  İKİSİNİN EŞKALİ BELİRLENDİ
  Güvenlik güçleri, saldırganların yakalanması için olay bölgesinde operasyon başlatırken, bölgedeki şüpheli kişi ve araçlar üzerinde de arama yapılıyor. Operasyona iki polis helikopteri de havadan destek veriyor.
  Saldırganların olayda kullandığı tahmin edilen kırmızı renkli otomobil aranırken, saldırganlardan ikisinin eşkalinin belirlendiği öğrenildi.

  ensonhaber

 2. #2
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956763

  Siren İşte şehit polislerin KİMLİKLERİ

  İşte şehit polislerin KİMLİKLERİ


  Diyarbakır'daki saldırıda şehit sayısı 5'e yükseldi.
  Diyarbakır'da polis servis aracına yönelik silahlı saldırıda şehit olanların sayısı 4'ü polis olmak üzere şehit sayısı 5'e yükseldi.

  Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulunda çalışan memurları taşıyan servis otobüsüne Azizye Mahallesi'nden geçerken kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen saldırıda şehit olanların sayısı 5'e yükseldi. Olayda yaralananlarla ilgili çelişkili bilgiler geliyor. Son yaralı sayısının ise 23'ye yükseldiği bildirildi.  İŞTE ŞEHİT POLİSLERİN KİMLİKLERİ
  Ahmet Koçyiğit polis memuru
  Ahmet Seyfioğlu polis memuru
  Adem Kılıçarslan polis memuru
  Ramazan Tavşancı polis memuru
  Vedat Ulu yardımcı şoför

  ensonhaber

 3. #3
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956763

  Tanımlı Şehit polisler için hazin tören

  Şehit polisler için hazin tören


  Diyarbakır'da dün polis servis aracına düzenlenen saldırıda şehit olanlar için tören düzenlendi.  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Türkiye'nin büyüdüğünü ve birilerinin bundan rahatsız olduğunu belirterek, ''Türkiye'yi kardeş kavgasına sokmak istiyorlar'' dedi.
  Diyarbakır'da dün polis servis aracına düzenlenen saldırıda şehit olanlar için tören düzenlendi.
  Polis memurları Ahmet Kılıçarslan, Adem Seyfioğlu, Ramazan Tavşancı, Duran Karaboğaş ve teknik şoför yardımcısı Vedat Ulu'nun cenazesi sabah hastane morgundan alınarak, cenaze töreninin düzenleneceği Ali Gaffar Polis Meslek Yüksekokuluna getirildi.
  Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun katıldığı törende konuşan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şehit ailerinin büyük acı çektiğini, ancak onlar kadar bu acıyı duyup, paylaştıklarını vurguladı.
  Şehit ailelerinin kendilerine emanet olduğunu, bu emanetin değerini bildiklerini ifade eden Atalay, bu konuda gereken her şeyin yapacaklarını söyledi.
  Emniyet teşkilatının köklü büyük ve disiplinli bir teşkilat olduğunu belirten Atalay, ''Ülkemiz ve toplumumuz için fedakarca her zaman canının da vermesini bilmiştir. Bu uğurda mücadelesini sürdürmektedir, sürdürecektir. Bu mesleğin kendi anlamı içinde şehitlik de vardır ve bu yüksek bir mertebedir'' dedi.
  DÜNYANIN EN ÖNEMLİ MESELELERİNDEN BİRİDİR
  Terörün acımasız olduğunu, nerede ve kime karşı olursa olsun terörü lanetlediklerini vurgulayan Atalay, konuşmasını şöyle sürdürdü:
  ''Zaten terörün nerede ortaya çıkacağı ve kimi vuracağı belli olmuyor. Terörle mücadele dünyanın en önemli meselelerinden biridir. Biz Türkiye olarak bu mücadeleyi planlı ve kararlı olarak sürdürüyoruz. Birliğin, kardeşliğin gelişmesini engellemek, Türkiye'nin büyümesini engellemek istiyorlar. Her bölgemiz bir canlanma içinde ama birileri bundan rahatsız. Türkiye büyüyor, birileri bundan rahatsız. Türkiye'yi kardeş kavgası içine sokmak istiyorlar. Türkiye'nin tekrar iç huzursuzluklarla gelişmesini engellemek istiyorlar. Biz bu konuda ciddi planlı mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Ama vatandaşlarımızla terörü çok iyi ayırmalıyız. Biz vatandaşımızın değerini biliyoruz. Vatandaşlarımız bu terör ve teröristlerle mücadele konusunda daha kararlı bir tutum içinde olmalı ve bize yardımcı olmalı. Şehitleri uğurlarken üzüntü içinde en önemli husus şudur; bu şehitlerimiz bizlere hangi dersi veriyorsa onu da iyi anlamak durumundayız.''Saldırıda yaralanların durumunun iyi olduğunu kaydeden Atalay, şehit yakınlarına seslenerek, ''Şehitlerin emanetisiniz. Bu konuda Türkiye olarak ve emniyet teşkilatı olarak sizlerin yanınızdayız ve hiç yalnız kalmayacaksınız'' diye konuştu.
  Diyarbakır'da polis servis aracına düzenlenen saldırıda şehit olan teknisyen yardımcısı Vedat Ulu'nun cenazesi, doğum yeri olan Diyarbakır'ın Geyiktepe köyünde toprağa verildi.
  Şehit Ulu'nun cenazesi, Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen törenin ardından, ambulansla kent merkezine 30. kilometre uzaklıktaki Geyiktepe köyüne getirildi. Köy meydanında Diyarbakır İl Müftüsü Ali Melek'in kıldırdığı cenaze namazının ardından, şehidin cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.
  Cenaze törenine, şehidin ailesi, yakınları, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Kutbettin Arzu, İhsan Arslan, Ali İhsan Merdanoğlu, Abdurrahman Kurt ve Osman Aslan ile askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Ulu'nun yakınları cenaze töreninde Kürtçe ağıtlar yakarak üzüntülerini dile getirdi, fenalık geçirenlere sağlık görevlileri müdahale etti.
  OĞLUM ŞEHİT OLDUĞU İÇİN MUTLUYUM
  Diyarbakır'da polis servis aracına düzenlenen saldırıda şehit düşen 15 yıllık polis memuru Duran Karabuğaş'ın görev yerinden memnun olduğu ve şark hizmetinin bitimine az kalmasına rağmen ayrılmak istemediği öğrenildi.
  Şehidin babası Şahinkaya Belde Belediye Başkanı İbrahim Karabuğaş, oğlu şehitlik mertebesine ulaştığı için mutlu olduklarını söyledi.
  "Vatanımız için, malımızla, canımızla, evladımızla ordumuzun yanındayız." diyen baba Karabuğaş, hainlerin üstesinden gelineceğine inandığını söyledi.
  Düzenlenen saldırı sonrası yaralanan ancak kaldırıldığı hastanede şehit olan Duran Karabuğaş'ın Kahramanmaraş merkeze bağlı Şahinkaya beldesinde yaşayan ailesi acı haberle sarsıldı. Yakınları, Yeşilova Mahallesi'nde taziyeleri kabul ediyor.
  Öte yandan, 12 yıl TBMM'de görev yapan ve 3 yıldır da Diyarbakır'da bulunan Karabuğaş'ın görev yerinden memnun olduğu öğrenildi.
  Karabuğaş'ın şark hizmeti bitimine az kalmasına rağmen, Diyarbakır'da kalmayı arzu ettiği öğrenildi.
  EŞİ DE POLİS OLAN ŞEHİT ŞÜKRÜ TAVŞANCI, İKİNCİ KEZ BABA OLACAKMIŞ
  Diyarbakır'daki hain saldırıda şehit olan polis memuru Şükrü Tavşancı'nın İstanbul'da yaşayan ailesinin evine ateş düştü. Anne Tavşancı oğlunun arkasından ağıtlar yaktı, acılı baba ise "Vatan sağolsun! " diyerek metanetini korudu. Şehit Şükrü Tavşancı'nın polis memuru olan eşinin ikinci çocuğuna hamile olduğu öğrenildi.
  Şehit Şükrü Tavşancı'nın Kağıthane'de oturan ailesi, Diyarbakır'dan gelen acı haberle hüzne boğuldu. Metanetini koruduğu gözlenen baba Şükrü Tavşancı, oğluyla iki gün önce görüştüklerini söyleyerek, "Bana 'baba bizi merak etmek. Biz çok iyiyiz, kendinize iyi bakın' dedi. Vatan sağolsun! " şeklinde konuştu. Anne Hüsniye Tavşancı ise, oğlunun arkasından ağıtlar yaktı. Ayakta durmakta güçlük çeken anne Tavşancı, yakınlarının yardımıyla polis otomobiline bindirilerek cenaze namazının kılınacağı Fatih Camii'ne götürüldü. Şükrü Tavşancı'nın kayınpederi Mehmet Özyar da, teröre lanet yağdırdı. Terörün bitirilmesi için yetkililere seslenen Özyar, "Bu daha ne kadar devam edecek? Yeter artık! " diye konuştu.
  Şehit polis memurunun yengesi Songül Tavşancı ise, evlerine Türk bayrağı asarak teröristlere meydan okudu. Yenge Tavşancı, kendi oğlunun gerekirse bu vatan için şehit vermeye hazır olduğunu haykırdı.
  Bu arada, evin önünde toplanan Şükrü Tavşancı'nın yakınları ve mahalle sakinleri, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde uzun süre slogan attı. Şehidin yakınları göz yaşlarına boğuldu.
  Öte yandan, 10 yıllık polis memuru Şükrü Tavşancı'nın 2 yıldır Diyarbakır'da görev yaptığı ve Şark hizmetinin son senesinde olduğu belirtildi. Şükrü Tavşancı'nın polis memuru olan eşi Seda Tavşancı'nın da ikinci çocuklarına 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Çiftin 6 yaşında Çağrı isimli çocukları bulunuyor.

  ensonhaber

 4. #4
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956763

  Tanımlı Ce: Diyarbakır'da polis servisine saldırı

  Polis katilinin kimliği belirlendi


  Diyarbakır'da polis servis aracına düzenlenen saldırıyı düzenleyen kişilerden birinin kimliği belirlendi.  Dün Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu personelini taşıyan servis otobüsüne düzenlenen saldırının ardından başlatılan soruşturma çok yönlü olarak sürüyor. Olay yerinde, saldırıda kullanılan 2 kalaşnikof marka tüfek bulunurken, silahların üzerinde yapılan parmak izi araştırması sonucunda teröristlerden birinin kimliği belirlendi.

  SALDIRIYI 3 KİŞİNİN DÜZENLEDİĞİ TAHMİN EİDLİYOR
  Kimliği belirlenen kişinin 1998 yılında terör örgütü PKK'ya katıldığı ve bu saldırıyı gerçekleştirmek üzere kamptan Diyarbakır'a geldiği belirtildi.
  Saldırıyı, biri gözcü toplam 3 kişinin gerçekleştirdiği tahmin edilirken, diğer 2 kişinin kimliğinin tespiti ve yakalanması için çalışmalar sürüyor.

  Öte yandan, dün olayın ardından ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alınan 15 kişiden 10'u serbest bırakıldı.

  ensonhaber

 5. #5
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956763

  Tanımlı Şehidin kardeşinden intikam yemini

  Şehidin kardeşinden intikam yemini


  Ağabey, sen rahat uyu. Söz veriyorum kanın yerde kalmayacak..


  Diyarbakır'da, polis servis aracına düzenlenen saldırıda şehit olan polis memurları ve servis şoförü son yolculuklarına uğurlandı. Göz yaşının sel olup aktığı cenazelerde, teröre lanet okundu.

  ensonhaber

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Diyarbakır'da Kaza: 10 Polis Yaralı
  By nazime in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-28-2011, 09:18
 2. Diyarbakır'da saldırı!
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-25-2011, 19:42
 3. Diyarbakır'da saldırı
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-22-2010, 07:53
 4. Diyarbakır'da saldırı
  By ~aTRoPa~ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-14-2009, 19:28
 5. Bingöl'de polis otosuna saldırı 1 polis memuru yaralandı
  By XxCANISIxX in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-29-2007, 09:20

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375