Karayalçın'dan adaylık açıklaması


Solun Ankara'da ortak aday olarak çıkaracağı kulislerine Karayalçın'dan açıklama geldi.SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, yerel seçimlerde solun ortak adayı olacağı şeklindeki haberler üzerine, “Ne benimle ne SHP ile hiçbir temas yapılmadı" dedi. Hafta sonu Parti Meclisi’ni toplayacaklarını söyleyen Karayalçın, “Yerel seçimlere katılma kararı alacağız" diye konuştu.

KİMSE BENİMLE TEMASA GEÇMEDİ
Adı sık sık solun Ankara’nın ortak adayı olarak anılan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, söz konusu tartışmaları ANKA’ya değerlendirirken, adaylığı konusunda ne kendisi ne de partisi SHP ile hiçbir temas yapılmadığını söyledi. Karayalçın, “Biz parti olarak yerel seçimlere yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda SHP ile hiçbir temas yapılmadı" dedi.

PM TOPLANIYOR
Öte yandan, SHP Parti Meclisi de, terör, yerel seçimler ve ekonomide yaşanan gelişmeleri masaya yatırmak üzere 11 Ekim Cumartesi günü toplanacak. Parti Genel Merkezi’nde yapılacak toplantı saat 11.00’da başlayacak ve toplantıya SHP Lideri Karayalçın başkanlık edecek. Toplantıda, SHP’nin yerel seçimlere katılıp katılmaması oylanacak. Merkez Yürütme Kurulu, Parti Meclisi’ne, “seçimlere katılalımö önerisi sunacak. PM’den seçimlere katılma yönünde karar alınması bekleniyor. SHP Genel Başkanı Karayalçın da toplantıda, küresel ekonomik kriz, Aktütün saldırısı ile yeniden gündeme gelen sınır güvenliği konularında sunuşlar yapacak.
ensonhaber