Şehit babasından Gül'e ÖZÜR mektubu


Şehit cenazesinde Gül'ü protesto edenler adına ŞEHİT BABASI özür diledi.


ZAMAN gazetesinin haberine göre; Aktütün'de şehit olan Astsubay Çavuş Önal'ın babası, Eskişehir'deki protestolar nedeniyle mektupla özür diledi.

MEKTUPLA ÖZÜR DİLEDİ
Aktütün Karakolu'nda şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Hasan Önal'ın babası Durmuş Ali Önal, cenaze töreninde yapılan kötü tezahürat ve protestolardan dolayı Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den özür diledi.

GELDİNİZ ACIMIZI HAFİFLETTİNİZ
Gül'e bir mektup yazan baba Önal, kabul edilmeleri halinde makamlarına giderek bizzat özür dilemek istediklerini belirtti. Mektubunda, Cumhurbaşkanı'nın şehit oğlunun cenazesine katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren baba Önal, "Oğlumu son yolculuğuna uğurlamaya Eskişehir'e gelmeniz, acımızı biraz olsun hafifletmiştir. Zat-ı alinize ailem ve şahsım adına minnetlerimi sunuyorum." ifadesine yer verdi.
ÇİRKİN PROTESTOLARI AYIPLIYORUM
Törende yaşanan çirkin tezahüratların kendilerini de rahatsız ettiğini, bunu yapanları esefle kınadıklarını vurgulayan Önal, mektubunu şöyle sürdürdü: "Tören sırasında yapılan çirkin tezahürat ve protestolarla ne şahsımın ne de yakınlarımın bir ilgisi yoktur. Bu çirkin olaylar bizleri olduğu gibi yakınlarımı ve Eskişehirlileri de üzmüştür. Bunu yapanları ayıplıyorum."

ensonhaber